• جمعه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-973-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه‌ي شيراز:

بسيج بايد توسعه‌ يابد/ همدلي ايرانيان بي‌نظير است

امام جمعه‌ي شيراز اعتقاد دارد كه بسيج بايد توسعه و گسترش يافته و با ارتقاء سطح معنويت و پرمايه‌تر شدن حلقه‌هاي صالحين، رشدي مداوم را تجربه كند.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، آيت‌الله اسدالله ايماني در خطبه‌هاي نماز جمعه‌ي سوم آذر، گفت: آنچه امام راحل تقریباً چهل سال قبل دستور سازماندهی و راه اندازی‌اش را صادر نمود، امروز بركات و آثار آن به شكلي واضح و آشكار روشن و مشخص شده است.

وي اضافه كرد: آنچه امام(ره) از سازمان‌ بسيج و ايجاد هسته‌هاي بسيج در كشورهاي اسلامي پیش بینی کرده بودند، امروز به دست رهبر معظم انقلاب و ذوالفقار او، سردار رشيد اسلام قاسم سليماني اجرا شد؛ اين بركات بسيج، بركات رهبري و بركات سربازان دلير در كنار رهبري است.

آيت‌الله ايماني با تبريك پيروزي جبهه مقاومت، گفت: اين پيروزي توطئه غرب و آمریکا، اتحادیه اروپا، اتحادیه عرب را بر باد داد.

او به بسيجيان به‌ويژه جوانان بسيجي توصيه كرد كه نامه‌ي سردار سليماني به رهبري و پاسخ رهبري به نامه‌ي او را با دقت مطالعه كنند.

آيت‌الله ايماني گفت: جوانان بسيجي بايد خودشان را آماده كند كه توطئه‌هاي ديگر دشمن در راه است؛ اين نيست كه دشمن دست برداشته و با شكست دنبال كار خود برود؛ اين‌ها تا اسلام سرپا است با اسلام جنگ دارند، تا غده سرطاني اسرائيل سرپا است با اسلام جنگ دارد؛ اين غده‌ي سرطاني بايد به وسيله‌ي بسيج برداشته شود و مي‌شود.

او ادامه داد: توصيه‌ي دوم من توسعه کیفی و کمی بسیج است؛ بسیج باید توسعه و گسترش پیدا کند؛ بايد سطح معنویتش بالا برود؛ این حلقه‌های صالحین باید روز به روز مایه دارتر شود، روحانیت باید وقت بگذارد، ائمه جمعه در حلقه‌هاي صالحين كار كنند.

آيت‌الله ايماني گفت:‌ حلقه های صالحین تشکیلاتی است که می تواند معنویت بسیج را بالا ببرد؛ بسیج علاوه بر آموزش‌هاي مختلف نظامي و غيرنظامي، به معنویت احتیاج دارد، اساس كار ايمان و معنويت است اين هم با اعتقادات ديني همراه است. من از همه روحانيون كه توان اين كار را دارند و از ائمه‌ي محترم جمعه تقاضاي رسيدگي به اين موضوع و همراهي بيشتر با حلقه‌هاي صالحين را دارم.

امام جمعه‌ي شيراز همچنين با اشاره به وقوع زلزله در استان كرمانشاه، گفت: اكنون با گذشت نزديك به ده روز، نيازمندي‌هاي مردم آشكار مي‌شود؛ روزهاي اول داغ از دست دادن عزيزان و شوك حادثه وجود دارد، اما اكنون نيازهاي مهم مردم بيشتر مشخص مي‌شود.

آيت‌الله ايماني با تاكيد بر لزوم ساماندهي و سازماندهي كمك‌ها و كمك‌رساني‌ها، ضرورت تامين كانكس براي اسكان موقت زلزله‌زدگان را با توجه به قرار داشتن در فصل سرما و بارندگي، يادآوري كرد.

امام جمعه‌ي شيراز با تصريح اينكه در اين حادثه مردم واقعاً کمک کردند، گفت: نمي‌دانيم با چه زباني از مردم تشكر كنيم، زبان عاجز از اين همبستگي و همراهي و همدلي است؛ اين مردم و همراهي و همدلي آنان در جهان بي‌نظير و الگو است؛ مردم بدون توجه به قوميت‌ها، بازي‌هاي سياسي و تنها با انديشه‌ي انساني همراه شدند و كمك كردند.

آيت‌الله ايماني با اشاره به شكست نظامي داعش، گفت: دیگر حکومتی به اسم داعش در کره زمین نیست، حالا ممکن است فراری‌هایی مثل منافقان فراری که سازماندهی آن ها به هم خورد، حرکت‌هایی داشته باشند، اما تشکیلات بهم ریخته و از بین رفته است.

امام جمعه‌ي شيراز در عين‌حال گفت: مهم تشکیلات فکری است؛ یعنی اگر علمای عامه، علمای دنیای اسلام در تربیت جوانان مسلمان دقت نکنند، آنان را به شکل صحیح پرورش ندهند، تکرار این گروه امکان پذیر خواهد بود؛ لذا رهبر معظم انقلاب اولین حرکتی که بعد از شکست نظامی داعش انجام دادند، حركت مبارزه‌ي فكري بود.

آيت‌الله ايماني با اشاره به بيانيه‌ي علمای محب اهل بیت(س) سراسر دنیای اسلام، گفت: این بیانیه طبیعتاً اثرگزار خواهد بود؛ اينكه علماي معروف عامه، علماي معروف اهل سنت نامه نوشتند خدمت مقام معظم رهبري و پيروزي بزرگ را تبريك گفته و از داعش بيزاري و برائت جستند، مبارزه فكري با داعش است. ادامه‌ي كار عهده‌ي صاحب نظران، نخبگان جامعه، مدرسان مدارس، علمای بلاد در همه‌ي کشورها خواهد بود، بايد جوانان را طوري تربيت كرد كه طعمه‌ي داعش نشوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: