• جمعه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-184-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برگزاري سيمنار توانمندسازي بانوان در لامرد

سمينار توانمندسازي بانوان به همت اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي و كارخانه سيمان لامرد و خانه‌ي كارگر در اين شهرستان برگزار شد .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، مدیرعامل کارخانه‌ي سیمان لامرد شامگاه پنجشنبه دوم آذر در سمينار توانمندسازي بانوان، توجه به مبحث توانمندسازي را از محورهاي مهم توسعه‌اي پايدار در ابعاد اقتصادي، فرهنگي، اجتماعي و سياسي دانست .

ابراهيم غلامزاده، نبود آموزش صحيح در دانشگاه‌ها را از دلايل پايين بودن سطح توليد و نوآوري دانست و گفت: دانشگاه‌ها متاسفانه آموزش محور شده و حتي فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي فني نيز فاقد توانايي مهارتي لازم براي ورود به فضاي كسب و كار هستند .

وی با بیان اینکه زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل مي‌دهند، گفت: زنان علاوه بر مسئوليت خطير تربيت فرزندان و مديريت خانواده، دوشادوش مردان فعاليت و نقش آفريني مي‌كنند؛ نقش‌آفريني زنان غيرقابل انكار است .

غلامزاده افزود: در فضایی که نسبت تحصیل زنان 3 برابر مردان است باید شرایطی فراهم شود تا زنان سهم مناسبي در اشتغال و كارآفريني و توليد داشته باشند تا زمينه ارتقاء توليد ناخالص داخلي فراهم شود؛ زنان ايراني نشان داده اند كه با بينش صحيح مي‌توانند خلاقيت و توانمندي‌هاي خود را به منصه‌ي ظهور برسانند .

وي با بيان اينكه امروز بسياري از كارآفرينان جامعه را زنان تشكيل مي‌دهند، گفت: زنان می‌توانند با همت بلند خود گام را از تولید داخلی فراتر برده و وارد قابت های بین‌المللی شوند؛ اصلاح سیستم آموزشی و توانمندسازی عملی زنان متناسب با نیاز جامعه در بخش های مختلف عامل مهم در ایجاد انگیزه در بانوان است .

او رسيدن به اين مهم را در گرو فراهم شدن زيرساخت‌ها دانست و گفت: بخشي از اين موضوع عهده‌ي زنان و بخشي نيز بر عهده‌ي دولت است؛ اگرچه در شرایط کنونی اقتصاد جامعه، زنان بیشتر به سمت فعالیت‌های خدماتی سوق پیدا کرده‌اند، اما این وضعیت ادامه دار نخواهد بود و گشایش‌هایی که پسابرجام در سال های آینده برای کشور به ارمغان خواهد آورد تاثیر خود را بر ورود زنان به سمت فعالیت های اقتصادی بیشتر خواهد کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: