• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نخستين نشست تخصصی آینده پژوهی شغلی در شيراز برگزار شد

نخستين نشست تخصصي آينده‌پژوهي شغلي به همت اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي و جهاددانشگاهي استان فارس و با حضور مسئولان و جمعي از كارآفرينان در شيراز برگزار شد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومي تعاون، كار و رفاه‌ اجتماعي فارس، در نخستين نشست تخصصی آینده پژوهی شغلی، مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون و مدیر سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال فارغ ‌التحصیلان جهاد دانشگاهی فارس پيرامون موضوعات و محورهاي اين نشست تخصصي سخناني ايراد كردند.

سعید بیاری مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در اين نشست تخصصي گفت: برای ساماندهی فرصت‌های شغلی باید فرهنگ آموزش و کارآفرینی ترویج داده شود .

وی آموزش صحیح و اصولی را از اساسی‌ترین پارامترها در راستای گسترش و توسعه کارآفرینان دانست و افزود: آموزش داراي سه فرایند اساسی است که در روند توسعه و پیشرفت کارآفرینان نقش بسزایی به همراه دارد .

بیاری با اشاره به فرایند آموزش، افزود: باید مهارت آموزی را به فراگیران یاد داد همچنین آموزش متناسب با نیاز های بازار کار داخلی و خارجی باشد و همزمان با ارائه مهارت آموزی بايد فروش مهارت فنی به فراگیران آموزش داده شود .

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس لازمه دست‌يابي به نتايج مطلوب را هم‌افزايي سازمان‌ها و کارآفرینان دانست و گفت: اگر آینده پژوهی شغلی مناسب و معقولانه وجود نداشته باشد طبیعی است که آموزش در دانشگاه‌ها هیچ گونه سنخیتی با نیازهای بازار کسب و کار داخلی و خارجی جامعه فعلی و واقعیت‌های دنیا نخواهد داشت .

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با تاكيد براينكه باید بر اساس واقعیت ها و دور از احساسات به مبحث اشتغال پرداخت و از جزیره‌ای فکر و عمل کردن پرهیز داشت، اضافه كرد: هیچ کشوری به بالندگی و بهره وری نخواهد رسید مگر اینکه فرصت‌های برابری را ایجاد و در کنار آن، یک آینده پژوهی کاملا علمی و منطقی برای کل جامعه برقرار کند .

براساس اين گزارش، مدير سازمان تجاري‌سازي فناوري و اشتغال فارغ‌التحصيلان جهاددانشگاهي فارس نيز هدف از برگزاری این نشست را آشنایی کارآفرینان، نخبگان دانشگاهی و دفاتر مشاوره کارفرینی با مباحث آینده پژوهی و زمینه شغلی در آینده دانست و گفت: اين كه بدانيم نقش شرکت‌ها، صنایع و سازمان‌ها در آینده به چه شکلی است و چيستي نقش آنها در ايجاد اشتغال را بررسي كنيم.

اكبر زاهديان‌نژاد با اشاره به تعریف آینده پژوهی شغلی گفت: آینده پژوهی شغلی یعنی اینکه چگونه بتوان آینده را از لحاظ شغلی مورد توجه قرار داد؟ از این جهت در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد و چه اقداماتی باید انجام شده و چگونه خود را براي آينده آماده كنيم.

مدیر سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال فارغ‌التحصیلان جهاد دانشگاهی فارس خاطر نشان کرد: باید به مبحث آینده پژوهی شغلی نگاه ویژه داشت تا بتوان وضعیت شغلی و کارآفرینی را در کشور بهبود بخشيد.

زاهدیان‌نژاد گفت: با توجه به استراتژی دولت مبنی بر چابک سازی بدنه خود، به‌واسطه متغییرهای متفاوت نظير کوچک سازی و توانمندسازی افراد جویای کار باید دیدگاه خود را در خصوص جذب در بدنه دولت تغییر داده و با استخراج اطلاعات حاصله از پژوهش‌های روز دنیا در خصوص آینده پژوهی شغلی، هدف مورد نظر خود را انتخاب و به سمت آن حرکت كند.

سید محمد رحیم نجیبی،‌ نماینده موسسه کار و تامین اجتماعی در استان فارس نیز گفت: برگزاری چنین نشست‌ها به منظور هماهنگی در سیاست گذاری حوزه کارآفرینی و اشتغال است.

در اين نشست كارآفرينان و نخبگان دانشگاهي و دفاتر مشاوره كارآفريني در خصوص آينده‌پژوهش شغلي به تبادل نظر پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: