• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرمانده‌ انتظامي فارس:

پياده‌روهاي شيراز در تسخير خودروها و غذافروشي‌ها است

فرمانده انتظامی استان فارس بر اين واقعيت صحه گذاشت كه پیاده‌روهای شیراز در تسخير خودروها و اغذيه فروشي‌ها است.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس سردار احمدعلی گودرزی شنبه 4 آذر در ديدار با اعضاي شوراي شهر شيراز تصريح كرد: شایسته شهر شیراز نیست که خودروها پياده روها را به پاركينگ و اغذيه فروشي‌ها آن را به مكاني براي پذيرايي مشتريان خود بدل كنند.

اين عضو شورای تامین استان فارس به آسیب‌های اجتماعی موجود در شهر شیراز اشاره و خاطرنشان كرد: شورای شهر شیراز با ظرفیتی که در اختیار دارد می‌تواند ناجا را در امور اجتماعی یاری دهد؛ براي توسعه‌ي آموزش همگانی نیازمند استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی شهرداری و شورای شهر هستيم.

گودرزي وجود معتادان خیابانی را شایسته شهر شیراز ندانست و اضافه كرد: سازکار ماده 16 توسط شهرداری شیراز برای ساماندهی معتادین خیابانی فراهم شده اما دستگاه‌هایی مثل بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی بستر لازم را در اختیار ندارند.

وي اضافه کرد: به‌رغم تلاش‌های شهرداری و نیروی انتظامی بستر لازم برای جمع‌آوری و نگهداری معتادین خیابانی فراهم نیست در حالیکه وجود معتادین در اطراف حرمین شریف شیراز شایسته نیست.

گودرزي خواستار همکاری شهرداران مناطق شیراز برای راه اندازی پلیس راهور منطقه‌ای شد و گفت: بر اساس طرحی که در دستور کار داریم آمادگی استقرار پلیس راهور در مناطق مختلف شهرداری وجود دارد به شرط آنکه شهرداری فضای فیزیکی را در اختیار پلیس راهور قرار دهد، ناجا خود را متعهد به تامین نیروی انسانی و تجهیزات می‌داند .

فرمانده انتظامی استان فارس همچنين با اشاره به مطالعات انجام شده در حوزه امنیت داخلی گفت: بر اساس مطالعات دانشگاهی، مردم فارس بالاترین ميزان احساس امنیت را در ميان استان‌هاي كشور دارند.

وی از اجرای طرح مکفا به منظور بهسازی محیط 232 پاسگاه و کلانتری در استان فارس خبر داد و گفت: بر اساس این طرح سیم‌های خاردار و نرده های امنیتی از سطح کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها حذف می‌شود.

گودرزی با بیان اینکه 100 هتل موجود در شیراز در تمام طول سال با تمام ظرفیت پذیرای گردشگر داخلی و خارجی هستند، بر لزوم همکاری مشترک در زمینه مدیریت شهری تاکید و اضافه كرد: وجود گردشگر خارجی به وضعیت امنیت بستگی دارد و می‌تواند باعث انتقال فرهنگ و رسوم ایرانی و اسلامی مردم این سرزمین به دیگر نقاط شود.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه بیش از گذشته به نظم و انضباط اجتماعی نیازمندیم، از مرگ 157 نفر در تصادفات رانندگی در 8 ماه گذشته در استان فارس خبر داد و افزود: قرار بود بر اساس توافقات انجام شده یک هزار دوربین در سطح شیراز نصب شود که تاکنون کمتر از 120 دوربین نصب شده در حالیکه شهر منچستر انگلیس با مساحتی کمتر از شهر کازرون 6400 دوربین نصب شده است.

گودرزي گفت: شهر شیراز با بیش از  88 کیلومتر طول در برخی از نقاط با کمبود کلانتری روبرو است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: