• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-980-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برگزاری کارگاه آفرینش هنری "سمپاتی برای یاری زلزله‌زدگان"/
از زلزله و عشق خبر کس ندهد...

هنرمندان، اساتید و هنرجویان شیرازی با شرکت در گردهمایی و کارگاه آفرینش هنری "سمپاتی" به یاری هموطنان آسیب دیده از زلزله شتافتند .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومی حوزه هنری فارس، در پی همیاری هنرمندان كشور با زلزله‌زدگان، جمعي از هنرمندان و اساتید و هنرجویان هنرهای تجسمی شیراز نيز به دعوت واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری فارس در یک کارگاه عملی (ورکشاپ) شرکت کردند .

مریم اکبرزاده کارشناس تجسمی و مدیر اجرایی این کارگاه با اشاره به اهمیت این برنامه گفت: از ابتدای وقوع این رویداد در پی آن بودیم که فرصتی را برای اعلام همدردی جامعه هنری تدارک ببینیم .

وی افزود: گرچه فرصت چندانی برای برنامه ریزی وسیع نداشتیم اما حمایت مدیریت حوزه هنری و همراهی همکاران مجموعه از یکسو و گشاده رویی بزرگوارانه اساتید و هنرمندان برجسته شیراز از سوی دیگر سبب شد که علیرغم این فرصت اندک بتوانیم کاری شایسته را سامان دهیم .

مدیر اجرایی این کارگاه اظهار داشت: حضور برخی از نامداران عرصه هنر شیراز و آثاری که از آنان در این ورکشاپ تولید شد سطح کار را تا حد قابل قبولی بالا برد و همین مساله سبب شد به ادامه این حرکت امیدوار باشیم .

اکبرزاده در تشریح ادامه این حرکت گفت: قرار است آثار تولید شده آماده شده و سپس در قالب یک نمایشگاه به فروش گذاشته شود تا ان شاءالله عواید حاصل از این جریان و منافع حاصله به هموطنان آسیب دیده از زلزله اختصاص یابد .

شیراز به هنرمندانش مي‌بالد

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز نيز در ديدار از اين وركشاپ، گفت: نفس این حرکت زیباست چرا که همدلی و همدردی و نوعدوستی اتفاقات مهمی است.

ليلا دودمان افزود: شیراز به هنرمندان خود می‌بالد و خوشحالیم که در چنین رویدادی هنرمندان صاحب‌نام و شناخته شده و چهره های جوان و دانشجویان عرصه هنر کنار هم این کار را رقم زده اند .

دودمان حرکت حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس در تدارک دیدن چنین فضایی را قابل تقدیر دانست و گفت: امیدوارم این نوع حرکت ها توسعه یابد تا در آینده نزدیک شاهد رویدادهایی بزرگتر و اثرگذارتر نیز باشیم.

آمدیم تا به آسیب دیدگان زلزله بگويين در كنارتان هستيم

عبدالرضا اثنی عشری خوشنویس شیرازی، با اشاره به اهمیت برگزاری این رویداد گفت: ما در کشوری زندگی می‌کنیم با ارزش ها و سکنات اخلاقی، با مردمی که در برهه های زمانی و زلزله های مختلف نظیر رودبار بم و ... محبت خویش را نثار هموطنان خود کردند .

وی افزود: امروز ما در جمع هنرمندان جمع شده ایم تا به نوبه خویش بگوییم ما هنرمندان هم در کنار شما هستیم شاید این اتفاق برای ما رخ می داد لذا سعی می کنیم به اندازه توان خویش قدمی هرچند کوچک در این راه برداریم و کمک کوچکی به آسیب دیدگان از زلزله انجام دهیم

 

این هنرمند خوشنویس پیرامون آثاری که در این کارگاه تولید کرده می گوید: من سعی می کنم تا ان شاءالله  با همه توانم مجموعه مواد خامی که آورده ام راتمام کنم و به هر اندازه که بتوانم آثاری خلق کنم برای کمک به زلزله زدگان عزیز .

اثني‌عشري افزود: هم اکنون بیتی از استاد دکتر شفیعی کدکنی را به صورت شکسته نستعلیق انجام داده ام و ان شاء الله در ادامه روز به صورت نستعلیق و گرایش های گرافیکی نیز آثاری تولید خواهم کرد. این کار نیز باید پرداخت های خاصی شود تا ان شاءالله در نمایشگاه به نفع زلزله زدگان به فروش برسد.

علی رضا خاکپور از ديگر هنرمندان شركت كننده در اين وركشاپ نيز گفت: امروز به لطف و دعوت واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری و سایر دست اندرکاران این مجموعه به این حرکت ارجمند پیوسته ایم .

وی افزود: طبق این امر قرار شد ما نیز همگام و همراه با دیگر اصنافی که در این مدت بنا به توانایی های خویش جهت اثبات نوعدوستی و احساس بشری در قبال این واقعه طبیعی فعال بوده اند دور هم جمع شویم .

این استاد هنر گفت: طراحان گرافیک و اساتید نقاشیخط و خوشنویسی در کنار جمعی از دانشجویان و همکاران از دانشگاه های مختلف جمع شده اند تا بتوانند این واقعه را به تصویر بکشند.

وی گفت: علاوه بر آن در پی آنیم تا با همدلی و تحریک عواطف و کمک فکری خویش و آنچه از دستمان بر می آیدو اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به اقشار مختلف مردم که شاهد آثار تولیدی این کارگاه خواهند شد به نتیجه ای مطلوب دست یابیم.

خاکپور پیرامون تولیدات خویش در این کارگاه اظهار داشت: امروز بیشتر در کنار دوستان و هنرمندان جوانتر بوده ام اما خودم نیز یکی دو اثر به صورت فی البداهه تولید کرده ام که شامل یک پوستر و یک نقاشیخط بوده است .

وی با اشاره به ضرورت بازسازی روحی مردم آسیب دیده و نقش هنر گفت: در این بازسازی روحیه شاید تولید آثار زیبا و دعوت کردن آنان به نمایش چندان اثرگذار نباشد اما این آثار در وهله نخست آن مردم داغدیده را آرام می کند که می بینند جامعه پشت آنان است و هرکس به گونه ای به فکرشان است .

این هنرمند شیرازی افزود: اما اثر بیشتر این  کار پیام رسانی به مردم است . با تاثیری که از طریق انتقال پیام بر آنان می گذارد سبب می شود که فراموش نکنند در مسایل مختلف همراه آسیب دیدگان باشند و این را به حافظه تاریخی شان نسپارند بلکه دایما با آن درگیر بوده و با کمک های مختلفی که از حالا به بعد باید انجام  دهند آنها را به فراموشی نسپارند .

فرامرز کشتکار مسئول خانه کاریکاتور حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس نیز گفت: خداوند توفیق داد تا امروز بتوانیم در اين حرکت مشارکت کرده و آثاری خلق کنیم برای عرضه و فروش به نفع و حمایت از هموطنان آسیب دیده از زلزله اخیر .

وی با اشاره به تجربه های مشابه گفت: این کار حرکتی است که در سطح کشور نیز اتفاق افتاده و تمام هنرمندان به صورت جدی به میدان آمده اند تا بتوانند کاری شایسته انجام دهند .

این کاریکاتوریست برجسته شیرازی افزود: در این مسیر همه همصدا شده ایم و این حرکت را پیش می بریم و خدا را شکر می کنیم چرا که حضور در این اتفاق را یک توفیق و موهبت الهی می دانم .

کشتکار پیرامون فعالیت خویش در این ورکشاپ گفت: تخصص اصلی من کاریکاتور و آبرنگ است از این رو چهره ی بزرگان و مفاخر برجسته ی ایران را به صورت آبرنگ کار کرده ام تا ان شاءالله در ادامه حرکت به فروش برسد و نتایج حاصل از آن به آسیب دیدگان از زلزله برسد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: