• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-976-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نمايشگاه دست‌آوردهاي پژوهش و فناوري فارس افتتاح شد

نمايشگاه دست‌آوردهاي پژوهش و فناوري فارس در محل مركز رفاهي دانشگاه شيراز، افتتاح شد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، مشاوراستاندار فارس در امور دانشگاه‌ها يكشنبه 5 آذر در حاشيه‌ي افتتاح نمايشگاه دست‌آوردهاي پژوهش و فناوري فارس، به خبرنگاران گفت: اين نمايشگاه به مناسبت هفته‌ي پژوهش و با شعار "پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فناوری، زیربنای تولید و اشتغال" آغاز به‌كار كرده است.

آيت‌الله رزمجو با بيان اينكه نمايشگاه پژوهش و فناوري فارس تا هشتم آذرماه فعال خواهد بود، گفت: بيش از 50 دانشگاه، مركز آموزش‌عالي، مركز تحقيقاتي و دستگاه‌هاي اجرايي در اين نمايشگاه دست‌آوردهاي پژوهشي و تحقيقاتي خود را ارائه مي‌دهد.

رزمجو گفت: در حاشيه‌ي اين نمايشگاه، نشست‌هاي تخصصي و مراسم تجليل از پژوهشگران برتر استاني نيز برگزار خواهد شد.

معاون استانداري فارس نيز گفت: اهداف هفته‌ي پژوهش بستر سازي براي عرضه‌ي توانمندي‌ها و دست‌آوردهاي عرصه‌ي پژوهش و فناوري و همچنين قدرداني از برترين‌هاي عرصه‌ي پژوهش است.

يدالله رحماني، پژوهش و فناوري را موتور محركه جامعه براي دست‌يابي به پيشرفت‌هاي علمي دانست و تاكيد كرد كه دستگاه‌هاي اجرايي بايد فعاليت‌هاي پژوهشي را با نيازهاي كشور متناسب‌سازي و هماهنگ كنند.

رحماني همچنين هفته‌ي پژوهش را زماني مناسب براي نزديك كردن صنايع به دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشي و تحقيقاتي دانست.

معاون پژوهشي دانشگاه شيراز نيز گفت: دانشگاه از تمام ايده‌هاي خلاق حمايت كرده و مي‌كند.

حبيب‌آگهي معتقد است كه امروز مسئولان به اهميت پژوهش و فناوري واقف شده‌اند اما بايد همه تلاش كنيم تا ايده‌هاي خلاق به ثمر نشسته و پژوهش‌ها به محصول ختم شود.

به گزارش ايسنا، نمايشگاه پژوهش و فناوري فارس با حضور معاون استاندار فارس، رییس سازمان برنامه و بودجه فارس، مشاور استاندار فارس در امور دانشگاه‌ها، روسای دانشگاه‌ها و... افتتاح شد.

بازدید از اين نمایشگاه برای عموم همشهریان آزاد است از خانواده‌ها خواست فرزندانشان را برای آشنایی با امر پژوهش و فناوری در بازدید از این نمایشگاه همراهی کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: