• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1076-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

تلاش براي تبديل جهرم به شهر هوشمند

سهرابي: كشاورزي هوشمند در جهرم اجرا مي‌شود

طي جلسه‌اي با حضور فرماندار ويژه‌ي شهرستان جهرم و مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان فارس، راهكارهاي عملياتي شدن شهر هوشمند در جهرم بررسي و پيرامون اين روند تبادل نظر شد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان فارس يكشنبه 5 آذر در جلسه‌ي هم‌انديشي پيرامون راهكارهاي تبديل جهرم به شهر هوشمند، گفت: برای تحقق شهر هوشمند باید داشته‌ها شناسایی، چشم‌انداز مشخص و سپس نقشه‌ی عملیاتی ترسيم و اجرا شود.

مهرداد سهرابي گفت: در حوزه‌ی هوشمندسازی پتانسیل خوبی برای ایجاد اشتغال وجود دارد .

سهرابی با اشاره به جایگاه جهرم در تولید محصولات کشاورزی، افزود: طرح کشاورزی هوشمند در جهرم راه‌اندازی می‌شود که مدیریت بحران آب، خرید و فروش و صادرات هوشمند و برنامه‌ریزی‌شده از مزایای این طرح خواهد بود .

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه‌ی جهرم نیز با بيان اينكه بيست و پنج اداره اين شهرستان به شبکه‌ی دولت متصل است، گفت: اين تعداد به 40 اداره افزايش مي‌يابد.

علي‌رضا صحرائيان مدعي شد كه با ايجاد اين ساختار، طي 2 سال 90 درصد ساختار اداري شهرستان جهرم در بخش دولتي، هوشمند خواهد شد.

صحرائیان خاطرنشان کرد: تکریم ارباب رجوع، کیفی‌سازی، اشتغال، مدیریت زمان، جلوگیری از فساد اداری و عدالت اجتماعی از جمله فواید ایجاد شهر الکترونیک است .

به گزارش ايسنا، دولت الکترونیک سیستمی است که می‌توان به واسطه‌ی آن کارها را  بدون مراجعه‌ی حضوری و با صرفه‌جویی در زمان، با سرعت انجام داد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: