• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-1314-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس شورای شهر شيراز:

شيراز در برابر زلزله ايمن نيست

رييس شوراي اسلامي شهر شيراز تاكيد دارد كه علي‌رغم وجود امكانات و توان تخصصي براي مقابله با مشكلات وقوع زلزله در شيراز، اين شهر خصوصا بافت تاريخي و فرسوده‌ي آن از ايمني مناسبي در برابر زلزله برخوردار نيست.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومي شوراي شيراز، سيد احمدرضا دستغيب كه در ديدار اعضاي شوراي شهر با مديرعامل و معاونان جمعيت هلال‌احمر استان فارس سخن مي‌گفت، تاكيد كرد كه اقدامات جمعيت هلال‌احمر بدون در نظر گرفتن رنگ، قوميت،‌ نژاد و جنسيت افراد و مبتني بر آموزه‌هاي ديني و ملي ايرانيان انجام شده است.

وی به ضرورت آموزش همگانی در موضوعات مختلف از جمله فرهنگ شهروندی و نیز حوادث غیرمترقبه اشاره و اضافه كرد: حوادث چند سال اخیر نشان می‌دهد که برای کم کردن آسیب‌ها نیازمند آموزش و ایجاد آمادگی در شهروندان هستیم لذا بحث آموزش شهروندی در موضوع حوادث و بحران‌ها باید به طور جدی توسط جمعیت هلال احمر دنبال شود .

دستغیب خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز امکانات قابل توجهی در حوزه مقابله با حوادث به خصوص در مدیریت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی دارد که می‌تواند برای آموزش شهروندان با مشارکت جمعیت هلال احمر به کار گرفته شود .

رییس شورای شهر شیراز وضعیت بافت تاریخی و فرهنگی شیراز را در موقع بروز حوادث نا امن ارزیابی و اضافه كرد: یکی از دغدغه‌های جدی شورای شهر، تامین امنیت در بربر حوادث و احیا‌ي بافت‌های فرهنگی و تاریخی شیراز است.

وی با گرامیداشت یاد کشته شدگان زلزله کرمانشاه از همکاری و مشارکت مردم در امدادرسانی به هموطنان آسیب دیده قدردانی کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس نیز بر ضرورت آموزش و مدیریت حضور مردم در حوادث غیرمترقبه تاکید و اضافه كرد: مردم استان فارس فقط از طریق هلال احمر 252 تن اقلام امدادی شامل پتو، چادر، مواد بهداشتی و دارویی و غذایی و البسه به زلزله‌زدگان كرمانشاه كمك كردند.

فيض‌الله جعفري با بيان اينكه استان فارس روی گسل‌های متعدد زلزله قرار دارد و مدیران استانی باید این خطر را درک کنند، گفت: دغدغه‌ي وضعیت بافت فرسوده شیراز را داریم که ایمنی لازم را در برابر حوادث ندارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: