• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-1614-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضو شوراي اسلامي شيراز:

طرح شهر ایمن براي شيراز تدوين مي‌شود

عضو و رييس كميسيون سلامت، محيط‌زيست و خدمات شهري شوراي اسلامي شيراز گفت: طرح شهر ايمن از سوي شورا براي اجرا در شيراز بررسي و تدوين مي‌شود.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومي شوراي شيراز، علي ناصري در بازديد اعضای کمسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری از سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز، از تدوین طرح ویژه «شهر ایمن» با هدف ایمن سازی شهر و کاستن از مخاطرات واقدامات  ریسک پذیر در شهر شیراز خبر داد.

ناصري گفت: این طرح در 10 برنامه کلیدی با حضور کارشناسان در حال تدوین است که پس از تصویب در کمسیون به صورت طرح و لایحه در صحن شورای شهر ارائه خواهد شد.

او با اشاره به وجود صنایع آلاینده در شهر شیراز گفت: در مورد سلامت مردم با هیچ کس تعارف نداریم و سلامت مردم برای شورای پنجم در ابعاد زیستی، رون شناختی و اجتماعی در اولویت قرار دارد.

وی وجود برخی مشاغل آلاینده صنفی را عامل خطر برای سلامت مردم ارزیابی کرد و افزود: خیلی از مشاغل در مناطق 2 و 5 شیراز سلامت مردم را به خطر انداخته است .

عضو هيئت رییسه شورای شهر شيراز خوستار تسریع در تکمیل سایت‌های ساماندهی مشاغل آلاینده شد و گفت: تلاش می کنیم ظرف دو سال آینده تمام مشاغل آینده را از شيراز خارج كنيم؛ وجود اين مشاغل چهره شهر علم و ادب و فرهنگ را مخدوش کرده است.

ناصری به وضعیت کارخانه سیمان و رغن نباتی هم اشاره و خاطرنشان كرد: پیشرفت فیزیکی سایت جدید کارخانه سیمان در جاده خرامه راضی کننده نیست و باید سرعت بیشتری پیدا کند .

او اضافه كرد: کارخانه روغن نباتی که در بافت فرهنگی شهر هم قرار دارد تا کنون به اخطارهای قانونی تمکین نکرده و تلاش می کنیم با همکاری استاندار فارس راهکار جدی برای خروج این واحد صنعتی از شهر پیدا کنیم .

عضو شورای شهر شیراز گفت: ساماندهی مشاغل و صنایع آلاینده در شهر شیراز باید با حفظ حقوق کارکنان شاغل در این واحدها انجام شود.

عضو هيئت رئيسه‌ي شورا با انتقاد از برخی بروکراسی اداری در شهرداری شیراز گفت: یکی از اقدامات شورای پنجم کاستن از بروکراسی‌های اداری در 2 مجموعه‌ي شورا و شهرداري است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: