• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-1580-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

شهردار شیراز:

استقبال از نمايشگاه كتاب نشان از فرهنگوري شيرازي‌ها دارد

شهردار شيراز در حالي‌كه استقبال از نمايشگاه كتاب در عصري باراني را مطلوب توصيف مي‌كرد، اعتقاد دارد اين استقبال نشان از فرهنگوري و توجه شيرازي‌ها به كتاب و كتابخواني دارد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، حيدر اسكندرپور عصر دوشنبه 6 آذر در حاشيه‌ي حضور در نمايشگاه كتاب فارس و بازديد از غرفه‌ها و گفت و گو با غرفه‌داران، بر اين باور تاكيد كرد كه اگر زيرساخت‌ها فراهم باشد، مردم از فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري بيشترين استقبال را در شيراز خواهند داشت.

او نمايشگاه كتاب را يك ظرفيت گسترده‌ي فرهنگي ارزيابي و خاطرنشان كرد: استقبال خوب شهروندان از نمايشگاه كتاب فارس، نشانه‌هاي خوبي براي شهردار و ديگر مسئولان است.

اسكندرپور همچنين با اشاره به وجود 400 هکتار بافت تاریخی در شیراز، گفت: بايد تلاش كنيم تا زمينه‌ي برگزاري رخ‌دادهاي فرهنگي و هنري را در اين بافت كه مركزيت تاريخ شيراز را دارد، فراهم شود؛ اين امر مردم را به بافت كشيده و روح زندگي در آن جاري خواهد شد.

شهردار شيراز كه معتقد است براي حفاظت از بافت تاريخي فرهنگي شيراز بايد روح زندگي در آن دميد، گفت: بايد ابزارهای فرهنگی، آموزشی و فضاي مناسب را ايجاد كرد و اقلام فرهنگي را متناسب با نيازها و ضرورت‌ها در اختيار شهروندان گذاشت؛ اين موضوع به‌خصوص در مورد بافت تاريخي فرهنگي شيراز يك ضرورت است.

اسكندرپور با تصريح اينكه در مباحث فرهنگی معتقد به محله محوری است، گفت: اين بدان معناست كه بايد ساخت فرهنگي شهر را از محله‌ها آغاز كرد و گام به گام جلو رفت.

شهردار شيراز با بيان اينكه از رويدادهاي فرهنگي تاثيرگذار حمايت مي‌كند، گفت: اعتقاد دارم رويدادهاي ويژه‌ي فرهنگي زمينه‌ساز جهاني‌ شدن اين شهر است مي‌تواند ظرفيت و مزيت اقتصادي هم ايجاد كند؛ رويدادهايي نظير روز شيراز، ارديبهشت شيراز، بهار شيراز و ...

او تاكيد دارد كه باید طوری رفتار کنیم تا از روزهای منتهی به آن روز خاص، تمام مردم ايران احساس كنند قرار است اتفاق خاصي واقع شود.

شهردار شيراز برند‌سازي در فضاي شهري را يك اولويت دانست و گفت: بافت تاریخی فرهنگی شیراز سند هویت اين شهر و خاطره‌ي مشترك مردم شيراز است؛ زیبنده نیست که این بافت وضعیتي مغایر با اصالت خود داشته باشد؛ برخی صحنه ها که دیده می‌شود چشم نواز نیست.

اسكندرپور راه برون رفت از شرایط فعلی بافت تاريخي و فرهنگي شيراز را جاری کردن زندگی به شکل اصیل آن در کنار تقویت مزیت گردشگری در اين محدوده دانست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: