• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-1714-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

شهردار شيراز:

فرزندان شهدا به توسعه‌ي فرهنگ پاسخگويي كمك كنند

شهردار شيراز اعتقاد دارد كه ادامه راه شهدا در فضاي كنوني جامعه، با ارتقاء رضايت‌مندي مردم ممكن خواهد بود و از فرزندان شهدا و ايثارگران خواست كه براي رسيدن به اين شاخص، فرهنگ پاسخگويي به مردم را در شهرداري توسعه دهند.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس،‌ حيدر اسكندرپور سه‌شنبه 7 آذر در مراسم تجليل از فرزندان شاهد و ايثارگر شاغل در شهرداري شيراز، گفت: امروز در تمام جوامع براي سربازان و مدافعان وطن و بازماندگان آنان احترام و جايگاه ويژه‌اي قائل هستند.

او با تصريح اينكه جايگاه شهدا، ايثارگران و فرزندان و خانواده آنان در ايران، بسيار رفيع است، ابراز اميدواري كرد كه در دوران مديريتي‌اش بر مجموعه‌ي شهرداري شيراز، فضاي بهتر و مطلوب‌تري براي استفاده از توانمندي‌هاي فرزندان شهدا و ايثارگران شاغل در اين نهاد فراهم شود.

اسكندرپور گفت: اگر ديروز شهيدان و ايثارگران براي دفاع از نظام جان و سلامتي خود را نثار كردند، تا اين كشور استقلال داشته باشد، امروز ادامه راه آنان در گرو رضايت‌مندي مردم است.

شهردار شيراز اعتقاد دارد كه امروز پاسداري از ايثارگري‌هاي ايثارگران، در ارتقاء كيفيت خدمت‌رساني به مردم و كسب رضايت‌مندي حداكثري آنان نهبته است زيرا رضايت‌مندي مردم مي‌تواند بسياري از مشكلات را حل كند.

اسكندرپور گفت: اگر مردم در جامعه‌اي رضايت كافي را از مديران و دستگاه‌ها داشته باشند، هيچ دشمني نمي‌تواند براي آن جامعه و كشور ايجاد مشكل كند.

وي با بيان اينكه شهرداري در بين مجموعه‌هاي مختلف خدمت‌رسان، بيشترين رويارويي را با مردم دارد، گفت: بايد توجه داشت كه بيش از 95 درصد درآمد شهرداري از محل عوارضي است كه مردم پرداخت مي‌كنند؛ شايد ساير دستگاه‌ها اعتبارات خود را از بودجه‌ي دولتي تامين كنند اما شهرداري اينگونه نيست؛ لذا بايد به درستي پاسخگوي مردم هم باشيم.

اسكندرپور رضايت‌مندي مردم را مهمترين شاخصه‌ي مد نظر خود دانست و گفت: اعتقاد دارم كه شرط اول مديريت مناسب مجموعه‌هاي مختلف، پاكدستي و توانمندي است، اما نتيجه اين 2 بايد رضايت‌مندي مردم باشد؛ قطعا اگر كسي احساس مي‌كند نمي‌تواند به‌خوبي پاسخگوي مردم باشد، بايد در كار خود تجديد نظر كند.

شهردار شيراز با تاكيد براينكه بايد تعارف‌ها را در انجام امور و يافتن مشكلات رفع آنها كنار گذاشت، گفت: ما گاه آنقدر در تعارف‌ها مي‌مانيم كه اصل مشكل را نمي‌يابيم تا راهكاري براي حل آن پيدا كنيم.

اسكندرپور از فرزندان شهدا و ايثارگران شاغل در شهرداري شيراز درخواست كرد كه نه‌تنها خود با حوصله و صبر و متانت پاسخگوي مردم باشند، زمينه‌ي توسعه‌ي فرهنگ پاسخگويي را نيز فراهم كنند زيرا رضايت خداوند هم در رضايت مردم نهفته است.

شهردار شيراز تاكيد دارد كه شهدا و ايثارگران از اسطوره‌هاي ماندگار ايران زمين هستند كه مي‌توانند الگوهاي شاخصي براي تمام نسل‌ها باشند.

اسكندرپور گفت: امروز سردار سليماني كه يكي از همسنگران شهدا و ايثارگران دفاع مقدس محسوب مي‌شود، به اسطوره‌اي زنده بدل شده است، اسطوره‌اي كه عامل نجات كشور و حتي كشورهاي اسلامي از يك غده‌ي سرطاني شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: