• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1576-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست دانشگاه شیراز:

جامعه تنها از 20 درصد ظرفیت دانشگاه استفاده می‌کند

سرپرست دانشگاه شیراز با اشاره به اينكه همکاری ادارات و دانشگاه موفقیت فارس را به همراه دارد، گفت: امروز فقط ۲۰ درصد ظرفیت دانشگاه استفاده می شود .

به گزارش ايسنا منطقه فارس، ابراهیم گشتاسبی‌راد سه شنبه 7 آذر مراسم قدردانی از پژوهشگران برتر استانی فارس در شیراز گفت: شکل‌گیری دانشگاه‌های نسل سوم با هدف کارآفرین شدن دانشگاه‌ها بود.

او گفت: راه‌اندازی دانشگاه‌های کار آفرین در دنیا نیازمند اساتید بزرگ بود و همچنین افرادی در سطح ادارات که نیازهای خود را به دانشگاه‌ها اعلام کنند .

سرپرست دانشگاه شیراز با بيان اينكه رشد و توسعه پايدار نيازمند دو بال مستحكم است، گفت: يك بال در دانشگاه هاست و ديگري در اداره‌ها، کارخانه‌ها و سازمان‌ها چه در بخش دولتی چه در بخش خصوصی است.

او با اشاره به اينكه رابطه صنعت و دانشگاه رابطه خوبي نبوده، یکی از مشکلات را اين چنين بيان كرد كه سازمان‌ها و کارخانه‌ها به دلیل مصرف زدگی احتیاجی به طرح جدید نداشتند و هميشه مصرف كننده توليدات بيگانه بودند.

گشتاسبی راد با بيان اينكه تحریم باعث روی آوردن به سمت دانشگاه‌ها شد، گفت: در بحث هوشمندسازی کنترل ترافیک شیراز زمینه‌ای فراهم شد که آمار خطاهای رانندگی را به دنبال داشت؛ این موفقیت به دلیل تکیه بر دانش و پژوهش‌های دانش‌پایه بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشكي شيراز نیز گفت: بايد تحقيق و پژوهش را جزو اولويت‌ها، در تمام مراحل و همه بخش‌ها قرار داد.

علی‌ بهادر با این اعتقاد که پژوهش بدون ارتباط بین بخشی امکان‌پذیر نیست، گفت: ارتباط بین علم، دانشگاه و صنعت باید برقرار شود تا توسعه‌ی پایدار را شاهد باشیم.

معاون پژوهش و فناوري دانشگاه شيراز نیز در این مراسم گفت: بالغ بر 50 غرفه در نمایشگاه هفته‌ پژوهش، ایجاد شد که در آن دانشگاه‌ها، موسسه‌های تحقیقاتی و مراکز آموزش‌عالی و اداره‌ها، دست‌آوردهای پژوهشی خود را در آن عرضه کردند.

حبیب‌آگاهی همچنین گفت: امسال و به مناسبت هفته پژوهش و فناوری در فارس از 45 پژوهشگر برتر در حوزه‌های مختلف قدردانی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: