• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1676-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

پژوهش نباید به یک هفته محدود و محصور شود

استاندار فارس با اشاره به اینکه همه به اهمیت پژوهش و تحقیق پی‌برده و آگاه هستند، تاکید کرد که این موضوع مهم را نباید در یک هفته محدود و محصور کرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، اسماعیل تبادار سه‌شنبه 7 آذر در مراسم قدردانی از پژوهشگران برگزیده‌ی فارس، تحقيق و پژوهش را به عنوان ضرورت ويژه و اصلي  جامعه و نياز مملكت مطرح و تاکید کرد که این موضوع باید مداوم در بستر كار باشد.

استاندار فارس اعتقاد دارد که باید دید چقدر در پهنه جامعه و استان ما نگاه جمعي بر اين موضوع متمركز است، گفت: نقشه‌ی راه توسعه‌ی فارس باید با همکاری دانشگاه و سایر دستگاه‌ها تدوین شده و موضوع تحقیق و پژوهش را در راس امور قرار دهیم.

او ضمن یادآوری اینکه باید هر کاری را برمبنای تحقیق و پژوهش انجام داد، گفت: اینکه تحقیق و پژوهش علی‌رغم باور همه، به‌عنوان اصلی ضروری در پهنه‌ی جامعه ساری و جاری نمی‌شود، نیازمند تحقیق و تامل دارد.

تبادار با این اعتقاد که هر مشکلی که در جامعه مطرح می‌شود، نیاز به تحقیق و پژوهش را متذکر می‌شود، گفت: باید پرسید که آیا اساتید، محققان و پژوهشگران راه را به تمام معنا تعریف کرده‌اند اما دستگاه‌های اجرایی گوش شنوایی ندارند؟

استاندار فارس همچنین گفت: دغدغه‌ی ما اين است كه خيلي از صنايع كه سال‌ها سرمايه صرف آنها شده، امروز مشکل دارد و سرمایه‌هایش معطل مانده؛ باید در این زمینه صنعت و دانشگاه در کنار هم قرار گرفته و نقشه راه داشته باشند.

تبادار در بخشی از سخنان خود با بيان اينكه 160 مركز علمي و 2 دانشگاه برجسته در استان فارس فعال است، گفت: بهتر است در کنار مدیر صنعت یک استاد و تحلیلگر از دانشگاه باشد؛ با توجه به این توانایی‌های علمی باید دید که رساله‌های دانشگاهی چه اندازه مورد استفاده بوده است.

استاندار فارس لزوم توجه دانشگاه‌ها به کارآفرینی را یادآور و متذکر شد: اینکه شعار دانش‌بنیان بودن را بدهیم، راهکار توسعه نیست، باید در واقعیت حرکت کرد زیرا پیوندهای لازم وجود ندارد.

تبادار گفت: دانش مهیا شده اما همکاری برای محقق کردن آن وجود ندارد، در چنین موقعی پیوند صنعت خصوصا بخش خصوصی با دانش می‌تواند در حل مشکلات و توسعه نقش آفرین و تاثیرگذار باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: