• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1074-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برگزاري همایش ملی زنان و توسعه در شیراز

همايش ملي زنان و توسعه به همت اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي شيراز و با حضور صاحب‌نظران حوزه كارآفريني زنان از سراسر كشور، در شيراز آغاز به‌كار كرد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، همايش ملي زنان و توسعه، با رويكرد بررسي مسائل تاثيرگذار بر توسعه و مشاركت زنان در توسعه، در بخش‌هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي، چهارشنبه 8 آذرماه در محل اتاق شيراز، آغاز به‌كار كرد.

رييس اتاق بازرگاني، صنايع‌، معادن، تجارت و كشاورزي شيراز در افتتاحيه اين همايش، با تاكيد براينكه موانع كلاني در كشور بر سرراه فعاليت‌هاي اقتصادي خصوصا در حوزه‌ي زنان وجود دارد، گفت: در اتاق بازرگاني هم با توجه به اينكه زنان در فعاليت‌ها نقش پررنگ‌تري داشته و دارند، اغلب هجمه‌ها به اين سمت است.

جمال رازقي با تاكيد براينكه پاشنه‌ي آشيل اقتصاد كشور، توليد است، گفت: ميزان نقدينگي در ايران در ابتداي دولت نهم حدود 64 هزار ميليار بود حال آنكه اين عدد امروز به 1253 ميليارد رسيده است.

رازقي با بيان اينكه 85 درصد از كل اين سپرده‌ها بلند مدت است، گفت: اين نشان مي‌دهد مردم ما به دريافت پولي كه بابت آن زحمت نكشده‌اند عادت دارند.

رييس اتاق بازرگاني شيراز تاكيد كرد كه نظام بانكي بايد سالانه 210 هزار ميليارد سود به اين سپرده‌ها پرداخت كند، خاطرنشان كرد: در كشور ما چنين پولي توليد نمي‌شود.

رازقي با تاكيد بر لزوم بهره‌مندي از ظرفيت‌هاي زنان در عرصه‌هاي مختلف خصوصا كارآفريني، گفت: اگر آدم‌های دلسوزی هستیم، مباحث را حول یک محور جمع کنیم و به راهكاري برسيم که چگونه با مردان کارآفرین موانع را از سر راه برداریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: