• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نايب رييس كانون زنان بازرگان ايران:

جاي رشد و توسعه در ايران عوض شده است

نايب رييس كانون زنان بازرگان ايران با اين اعتقاد كه در كشور ما رشد و توسعه به جاي هم به‌كار برده مي‌شود، گفت: توسعه‌اي همه‌جانبه‌ محسوب مي‌شود كه متوازن باشد، اگر نه وارث جامعه‌اي رشد يافته‌ي ناموزن خواهيم بود.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس يلدا راهدار چهارشنبه 8 آذر در همايش زنان و توسعه، گفت: طی سال‌های گذشته تلاش کردیم اعداد و ارقام حضور زنان در بخش‌هاي مختلف مثلا دانشگاه را افزایش دهیم اما براي توسعه یافتگی و توسعه و حضور زنان در این بستر تلاش نکردیم.

عضو هيئت نمایندگان و معاون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز خاطرنشان كرد: افزایش حضور زنان در دانشگاه لزوما منجر به  افزايش حضور زنان در بخش‌هاي مختلف جامعه و تاثيرگذاري آنان نمي‌شود؛ آنچه لازم داريم، حضور زنان در بازار و جامعه است.

وي تصريح كرد: در شرایطی که شاهد بمباران تبلیغاتی در فضاهاي فيزيكي و مجازي هستيم، بايد به نقش زنان در توسعه توجه كافي داشته باشيم.

راهدار در بيان اهداف برگزاري همايش زنان و توسعه در شيراز گفت: قصد داريم استراتژی‌هایی تبیین کنیم که از توان زنان به‌عنوان 50 درصد از نيروي فعال جامعه، بهره بیشتری ببریم؛ در اين همايش قرار نيست از موانع بگوييم بلكه به‌دنبال تبيين راهكار هستيم.

وي با انتقاد از شركت نكردن مديران دستگاه‌هاي اجرايي و تصميم‌سازان و تصميم‌گيران، گفت: براي تمام مديران كل استاني دعوت نامه ارسال كرده‌ايم اما همگي آن را به خانم‌هاي شاغل در اداره‌ها ارجاع داده‌اند.

راهدار گفت: توسعه موضوعي همه‌جانبه محسوب مي‌شود، اگر توسعه‌ي متوازن نباشد، شاهد جامعه‌اي رشد يافته نامتوازن خواهيم بود، اين موضوع بايد با برنامه‌ريزي دنبال شود.

وي با تصريح اينكه همايش ملي زنان و توسعه با برگزاري پنل‌ اقتصادی و سرمایه‌گذاری و پنل فرهنگی اجتماعی به چالش‌ها و موارد پیش‌روی خانم‌های فعال می‌پردازد، گفت: تلاش برای رسیدن به یک استراتژی مناسب برای ترویج توسعه در زیرساخت‌های اجتماع برای حضور و بروز بیشتر زنان در جامعه، هدف برگزاري اين همايش است.

نايب رئيس كانون زنان بازرگان ايران گفت: اين همايش با حضور اعضاي شعب کانون زنان بازرگان کشور در استان‌هاي مختلف، زنان بازرگان عضو اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور و متوليان حوزه‌ي زنان وزارتخانه‌ها، برگزار مي‌شود.

به گفته‌ي عضو هيئت نمایندگان و معاون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز، دستمزد زنان، اشتغال زنان در مشاغل سخت، چالش‌های زنان در بخش‌هاي اقتصادي و مشكلات زنان كارآفرين، از مباحثي است كه در اين همايش يك روزه مطرح و بررسي خواهد شد.

راهدار همچنين گفت: در پنل توسعه‌ی اجتماعی و فرهنگی، نيز به بررسي نقش زنان در مباحث فرهنگی و اجتماعی، زنان و خانواده توسعه یافته، مسئولیت‌های اجتماعی، چالش‌های توسعه‌یافتگی در جوامع رو به توسعه و ... خواهيم پرداخت.

او محورهاي پنل اول همايش را، زنان و فناوری، زنان و دانش، زنان و تکنولوژی، زنان و کارآفرینی اعلام و خاطرنشان كرد كه در اين همايش از پنج تا هفت زن كارآفرين و برجسته‌ي استان فارس كه در حوزه‌هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي دست‌آوردهايي داشته‌اند قدرداني خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: