• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-1773-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون سياسي استانداري فارس:

امروز نيازمند تغيير نگرش و فرهنگ كار و توليد هستيم

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس اعتقاد دارد كه براي دست‌يابي به تحول در عرصه‌هاي مختلف نيازمند تغيير نگرش و فرهنگ كار در جامعه‌ي ايراني هستيم.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، هادي پژوهش چهارشنبه 8 آذر در همايش زنان و توسعه، با بيان اينكه وجود مشكلات و موانع در بخش‌هاي مختلف وجود دارد، گفت: برخي از اين موانع و مشكلات ريشه‌دار است و موضوعي نيست كه امروز ايجاد شده باشد.

او با بيان اينكه برخي از اين مشكلات همچون يك بيماري مزمن، اقتصاد بيمار ايران را بيمارتر كرده است، گفت: اقتصادي كه پايه‌ي آن بر فروش نفت است و بالندگي ديگر جز فروش نفت و هزينه‌ كردن آن ندارد؛ از اشكالات و عوارض متعددي رنج مي‌برد.

پژوهش با بيان اينكه در كنار اين مسئله، مشكل ساختاري هم وجود دارد، گفت: براي رفع مشكل ساختاري نيازمند تغيير در فرهنگ كار و توليد هستيم؛ اقتصاد بسیاری از کشورها که شرایط اقتصادی بسيار بدی داشته و ظرفیت‌های ايران را هم نداشته‌اند، در مدت نه چندان طولاني متحول شده است.

او كشورهايي نظير هند و ژاپن را مثال زد و گفت: امروز بسياري از اين كشورها در حوزه‌هاي مختف سهم بزرگي از بازارهاي جهاني را در اختيار دارند؛ شايد برخي بگويند آن كشورها از غرب كمك گرفتند اما آنچه مهم بود، تغيير فرهنگ كار و تغيير در نگرش به كار و توليد بوده است.

پژوهش لزوم تغيير نگاه مسئولان در برنامه‌ريزي را نيز يادآور شد و گفت: بايد بدانيم كه دستي از غيب براي برداشتن موانع موجود نخواهد آمد، من مسئول بايد به‌خود بيايم، واقعيت‌ها را درك كنم و به به‌دنبال درماني قطعي باشم و نسخه‌اي بپيچم كه شفاي عاجل را به‌دنبال داشته باشد.

معاون سياسي استانداري فارس با اين تاكيد كه نيازمند تغییر نگرش و فرهنگ در همه عرصه‌ها و البته در نهادهای تصمیم‌گیر و مردم هستيم، گفت: امروز به شدت نيازمند تلاش جهادی براي دست‌يابي به تحول هستيم.

او با تصريح اينكه مشكلات عرصه‌هاي مختلف با صحبت و سخنراني و نشست رفع نمي‌شود، گفت: ما در شرايطي مورد حمله قرار گرفتيم كه مشكلات زيادي وجود داشت؛ آن زمان اگر قرار بود با روحيه‌اي كه امروز در عرصه‌ي اقتصادي وجود دارد، با جنگ مواجه شويم، دشمن تمام كشور را تسخير كرده بود؛ اما روحيه‌اي جهادي، قوي و تاثيرگذار ايجاد شد و شاهد خلق رخ‌دادهاي ماندگاري بوديم.

معاون استانداري فارس با بيان اينكه مسئولان بايد بستر را براي تغيير نگرش فراهم كنند، گفت: براي هر تغييري نيازمند عملكردي جهادگونه هستيم.

پژوهش گفت: باید باور کنیم احساس مسئولیت در بانوان به مراتب بیشتر از آقایان است؛ هرجا کاری به خانمی سپرده شد، نتيجه مورد نظر را گرفته‌ايم؛ امروز هم در فارس و در حوزه‌ي سياسي زنان مسئولي را داريم كه دقت كار و احساس مسئوليت آنان به مراتب بيشتر است.

به گزارش ايسنا،‌همايش يك‌روزه زنان و توسعه با حضور صاحب‌نظران،‌ انديشمندان و فعالان اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي سراسر كشور در شيراز در حال برگزاري است؛ اين همايش تا امشب ادامه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: