• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1274-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديركل بنياد مسكن فارس:

نيمي از واحدهاي مسكوني روستايي در فارس مقاوم‌ نيست

مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان فارس گفت: بالغ بر 45 درصد از كل واحدهاي مسكوني روستايي در فارس مقاوم‌سازي نشده است.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس،‌ عطاءالله زماني چهارشنبه 8 آذر در حاشيه‌ي بازديد از برخي مناطق روستايي فارس، گفت: 55 درصد از كل واحدهاي مسكوني روستايي در فارس، مقاوم‌سازي شده است.

زماني با بيان اينكه استان فارس در مقایسه با میانگین کشوری، در مقاوم‌سازي واحدهاي مسكوني وضعیت مناسبي دارد، گفت: تاکید ما این است که این نسبت رشد چشمگیری داشته باشد و بتوانیم تسهیلات را دراختیار سایر واحدهای غیر مقاوم قرار دهیم .

مديركل بنياد مسكن فارس گفت: با مقاوم‌سازي واحدهاي مسكوني روستايي، روستاييان را از خطرات جاني و مالي ناشي از وقوع حوادثي نظير زلزله مصون مي‌كنيم.

او گفت: توصیه ما به روستاییان و شهروندان شهرهایی که تسهیلات مقاوم سازی به آنها تعلق می‌گیرد، استقبال بیشتر برای مقاوم سازی است .

زمانی از مردم خواست تا با مراجعه به بنیاد مسکن در مراکز شهرستان‌هاي فارس نسبت به تشکیل پرونده و ارائه تقاضا و  درخواست دریافت تسهیلات مقاوم‌سازی این واحد‌ها اقدام کنند .

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در مورد حادثه سیل سال گذشته و ارائه تسهیلات مقاوم سازی به متقاضیان در مناطق آسیب دیده در استان نیز گفت: حدود ۱۵ شهرستان درگیر سیل بودند که پس از این حادثه مقاوم‌سازی منازل مسکونی در برنامه قرار گرفت و از مردادماه امسال پرداخت تسهیلات به آن‌ها آغاز شد .

زمانی با بیان اینکه بنیاد مسکن همواره در کنار آسیب دیدگان بوده و به امداد رسانی و ایجاد شرایط بهتر زندگی برای روستاییان با تلاش جهادی همت گماشته است، گفت: در حادثه‌ي سيل سال گذشته‌ي فارس حدود ۶ هزار واحد مسکونی آسیب دید که با پیگیری ستاد بحران استان فارس، منابع مالی تامین اعتبار شده انجام شد .

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس گفت: واحد‌های مسکونی آسیب دیده سیل پارسال در روستا‌های فارس ۲۰ میلیون تومان تسهیلات و ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض و در شهر‌های مشمول دريافت تسهيلات، 30 ميليون وام و 6 ميليون كمك بلاعوض دريافت مي‌كنند.

زماني گفت: بنیاد مسکن در موضوع تسهیلات بازسازی نیز، برای واحد‌هایی که آسیب جدی دیده باشند ۸ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: