• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2014-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

اجرای نوزدهمین مانورسراسری زلزله در مدارس فارس

همزمان با سراسر كشور، نوزدهمين مانور سراسري زلزله در مدارس فارس با هدف ارتقاء آمادگي‌هاي دانش‌آموزان، نوزدهمين مانور سراسري زلزله در مدارس فارس و شيراز برگزار شد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس چهارشنبه 8 آذر و در حاشيه‌ي برگزاري مانور زلزله در شيراز به خبرنگاران گفت: هدف از اجرای این مانورها، ایجاد پایگاه های امن محله ای برای مدیریت بحران در هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه مانند زلزله است که هم اکنون 60 پایگاه محله ای مدیریت بحران در سراسر فارس ایجاد شده است .

حسن فیاض پور با بیان اینکه تا سال گذشته رویکرد فعالیت های ستاد بحران، ارزیابی سرعت عمل دستگاه های امدادی در حوادث بود، افزود: از امسال با تغییر رویکرد به سمت ایجاد محله های ایمن برای مدیریت بحران در نقشه راه خود هستیم .

فیاض پور با اشاره به ایجاد 60 پایگاه امن محلی در سراسر فارس گفت: در این پایگاه ها  نحوه رفتار صحیح و آموزش مقاوم سازی غیر سازه ای را قبل از وقوع زلزله بر عهده دارد و در هنگام وقوع زلزله مامن و پناهگاهی برای اسکان اضطراری افراد محله  و مدیریت بحران در محله تا قبل از رسیدن دستگاه های امدادی می باشد و پس از حادثه نیز نسبت به بازسازی روحی و روانی آسیب دیدگان اقدام می کند .

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: ایجاد آمادگی و انسجام کلی در سطح استان، به‌ویژه در تشکل های مردمی برای مواجهه با زلزله یکی از راهبردهای ستاد بحران استان است.

وی افزود: با توجه به اقدامات سازه ای در سطح استان و برنامه هایی همچون اجرای مانور و برگزاری کارگاه های آموزشی برای مدیران و کارکنان دستگاه ها که با هدف ایجاد آمادگی  و انسجام انجام شده ،آمادگی برای مقابله با سوانح در استان در حد مطلوب است .

سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری فارس نیز گفت: کشور ما در کمربند زلزله قرار دارد و به همین دلیل باید همواره آمادگی لازم برای مقابله با مخاطرات را داشته باشیم .

عنایت‌الله رحیمی با تاکید بر ایجاد آمادگی در ارگان های مختلف در برخورد با اینگونه حوادث، گفت: هم اکنون از آمادگی مناسبی برای برخورد با اینگونه حوادث برخورداریم و به منظور ایجاد ایمنی بیشتر لازم است تا در کنار آموزش ، مقاوم سازی بافت های فرسوده مختلف را در دستور کار داشته باشیم .

سرپرست معاونت هماهنگی امورعمرانی استانداری فارس با اشاره به زلزله کرمانشاه گفت: مردم نوع دوست ما با کمک های خوب خود بخشی از نیازهای مردم زلزله زده غرب کشور را تامین نمودند و استان فارس یکی از استان های پیشرو در کمک رسانی بود .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس نیز در این مراسم گفت: همزمان با سراسر کشور ، مانور زلزله در همه مدارس استان برگزار می شود .

محمد نظری با اشاره به آموزش مهارت های رفتاری در مقابله با زلزله برای دانش آموزان در طی اجرای مانور زلزله گفت: آنچه مسلم است آموزش مهارت های زندگی یکی از الزامات اصلی آموزش و پرورش است که نیازمند توجه بیشتر  و قرار دادن آن در متن آموزش های رسمی نهاد تعلیم و تربیت  می باشد .

محمد کماندار سرپرست آموزش و پرورش ناحیه 3 شیراز نیز گفت: در سوانحی مثل زلزله، مدیریت، اطاعت پذیری و انجام امر بر اساس شرح وظایف مهم است و آموزش مهارت های آمادگی در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی باید به صورت جدی پی گیری شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: