• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرماندار ويژه‌ي جهرم اعلام كرد:

جهرم شهر پایلوت هوشمندسازی آبياري باغ‌ها مي‌شود

معاون استاندار فارس و فرماندار ويژه‌ي جهرم گفت: طرح پرداخت تسهیلات هوشمندسازی سيستم آبياري باغ‌ها به صورت پایلوت در شهرستان جهرم اجرا می‌شود .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، علي‌رضا صحرائيان 8 آذر در حاشيه‌ي جلسه‌ي كارگروه اشتغال شهرستان جهرم به خبرنگاران گفت: اجراي طرح هوشمندسازي سيستم آبياري باغ‌ها به صورت پايلوت در جهرم بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین وزراي ارتباطات و فناوری اطلاعات و جهاد کشاورزی، پست بانک و دانشگاه شیراز منعقد شده است اجرايي مي‌شود.

او گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه به هر هکتار از باغ‌هايي که به سیستم آبیاری قطره‌ای و تحت فشار مجهز باشد، بین یک و نیم تا ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تسهیلات با بهره‌ی ۱۰ درصد پرداخت می‌شود که فرصت بسیار خوبی برای گسترش هوشمندسازی آب‌رسانی به باغات به صورت پایلوت است .

صحرائيان اضافه كرد: بر اساس این طرح هوشمندسازي سيستم‌هاي آبياري باغ‌ها بین ۴۰ تا ۵۰ درصد در مصرف آب و بین ۴۰ تا ۶۰ درصد در مصرف برق، صرفه‌جویی می‌شود که این امر دقیقاً در راستای اقتصاد مقاومتی است .

او يكي از مباحث مطرح در کارگروه اشتغال شهرستان جهرم را بحث سرمایه‌گذاری در منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی اعلام و اضافه كرد: با توجه به وعده‌ی وزیر تعاون، حداکثر تخفیف به منظور کاهش نرخ سود بازپرداخت تسهیلات به سرمایه‌گذاران در منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی جهرم، داده خواهد شد .

صحرائیان همچنین گفت: مقرر شده تا تسهیلاتی از محل اعتبارات وزارت ارتباطات توسط پست بانک در حوزه‌ی IT و ICT  به شرکت‌های دانش بنیانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، پرداخت شود که این مورد نیز با بهره‌ی حدود ۱۰ درصد، فرصت بسیار خوبی برای اشتغال جوانان جهرمی است .

فرماندار جهرم با بيان اينكه حدود 10 هزار بيكار در اين شهرستان حضور دارد، گفت: نرخ بيكاري از سال 90 تا كنون حدود 5 درصد كاسته شده است اما اعتقاد داريم بايد كار بيشتري در اين زمينه انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: