• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2314-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

شهردار شیراز:

شیراز باید شبیه شیراز باشد

شهردار شيراز اعتقاد دارد كه سياست‌ همسان‌سازي را بايد كنار گذاشت، زيرا شيراز بايد شبيه شيراز باشد نه هيچ يك از شهرهاي ايران و جهان.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومي شهرداري شيراز، حيدر اسكندرپور در جلسه‌ي هيئت مديره مجمع خيرين شهرساز و فرهنگساز شيراز، گفت: شيراز بايد به گونه‌اي باشد كه تمام عناصر آن با زیبایی و کارکردِ مختصِ شیراز به عنوان خاطره ای مشترک در ذهن شهروندان بماند .

اسکندرپور با بیان این مطلب که شیراز در برخی حوزه‌ها نظير شهرسازی و معماری نیاز به بازنگری جدی دارد، گفت: برای اینکه شیراز را متفاوت بسازیم باید از سیاست همسان سازی که در روند شهرسازی به کار گرفته می شود، فاصله بگیریم .

شهردار شیراز بافت تاریخی اين شهر را خاطره مشترک و ثروت عمومی شهروندان شیرازی توصیف و خاطرنشان کرد:  امروز بافت تاریخی به دلیل بی توجهی های مستمر وضعیت مناسبی ندارد، باید نهادهای متولی و مردم با همکاری یکدیگر در راه بهبود وضعیت این ثروت ارزشمند گام بگذارند .

وی برگزاری نمایشگاه‌های متعدد فرهنگی و هنری و رویدادهای مختلف در محدوده بافت تاریخی فرهنگی را به عنوان یکی از راهکارهای بازگشت رونق و حضور دوباره مردم در این بافت دانست و گفت: اين رخ‌دادها می تواند اقتصاد شهر را متحول کند و علاوه بر جذب بیشتر گردشگر و ایجاد فرصت های شغلی، افزایش نشاط و امید به آینده را به دنبال داشته باشد .

شهردار شیراز گفت: در حوزه فرهنگی به کار جدی نیاز داریم. به نظر می رسد در این زمینه به پارمترهایی که در ساخت فرهنگ عمومی تأثیرگذارند، کمتر توجه کرده ایم؛ این در حالیست که مهم ترین نیاز شهروندان آرامش است و بخش زیادی از این آرامش منوط به افزایش فرهنگ عمومی است که باید با همکاری تمامی دستگاه های متولی فرهنگ و از کانون هایی نظیر مدرسه، مسجد و خانه فرهنگ محله صورت بگیرد نه تنها توسط شهرداری .

اسکندرپور از حاشیه نشینی به عنوان زنگ خطری جدی برای نظام فرهنگی شهر شیراز یاد کرد و گفت: شواهد نشان می دهد حاشیه نشینی خرده فرهنگ هایی را ایجاد کرده است که اگر چاره ای برای آن نیندیشیم، در درازمدت با آسیب های جدی فرهنگی اجتماعی مواجه خواهیم شد .

شهردار شيراز با بیان اینکه باید به برخی مسایل دوباره نگاه کنیم و داشته هایمان را پررنگ تر ببینیم، عنوان کرد: در انتخاب مدیرانم کسانی را انتخاب خواهم کرد که این نگاه را تقویت کنند. تمام تلاش خود را می کنم تا در کنار ساخت پل، پارک و ... به این نکته واقف باشم که شهردار شیراز مسئول تمام جنبه های شهر شیراز است و شهرداری باید منزلت اجتماعی شهروندان را با برخورد مناسب، خدمت رسانی سریع و تسهیل فرآیندها حفظ کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: