• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-1873-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

پناهندگان همطراز با شهروندان ايراني خدمت دريافت مي‌كنند

استاندار فارس تاكيد دارد كه پناهندگان در ايران و خصوصا استان فارس همطراز شهروندان ايراني خدمات دريافت كرده و مي‌كنند.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، اسماعيل تبادار در ديدار با رييس كميسارياي عالي سازمان ملل در امور پناهندگان در ايران، سفرا و نمايندگان سفارت‌‌خانه كشورهاي اعطا كننده كمك به پناهندگان خارجي، گفت: اساس و ارکان نظام جمهوری اسلامی بر پایه اخلاق، نوع دوستی و همدردی با همه انسان ها شکل گرفته است.

وي عملكرد مسئولان و مردم ايران را مصداق شعر معروف سعدي "بنی آدم اعضا یک پیکرند" دانست و گفت: اینکه در اقصي نقاط ايران اسلامی از جمله در استان فارس پذیرای تعداد بیشماری از پناهندگان هستیم، تاییدی بر رویکرد انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران است.

تبادار با اشاره به موقعيت جغرافيايي و جمعيتي استان فارس و ظرفيت‌هاي اين استان در بخش‌هاي مختلف كشاورزي، معدن و ذخاير معدني و ... گفت: بسیاری از پناهندگان، در نقاط مختلف استان فارس مشغول به کار هستند و معاش آنها از محل این ظرفیت‌های اقتصادی استان تامین می‌شود .

وی با تاکید بر اینکه استان فارس نزدیک به چهل سال در میزبانی از پناهندگان و ایجاد آرامش و رفاه برای آنها پیشتاز بوده است، خاطر نشان کرد: نزدیک به یک صد هزار پناهنده افغان در 20 شهرستان استان فارس در کنار مردم به عنوان شهروندان ما زندگی می کنند و 32 هزار دانش آموز در رده‌های مختلف تحصیلی بنا به دستور مقام معظم رهبری، مشغول به تحصیل هستند .

تبادار با بیان اینکه در فارس هر امکانات و مجالی که برای شهروندان ایرانی فراهم شده در چارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی در اختیار پناهندگان نیز قرار گرفته است، افزود: اجازه کار و اشتغال و فعالیت‌های اقتصادی، بهره مندی از آموزش رایگان در مراکز آموزشي و علمی، برخورداری از مزایای بیمه سلامت و خدمات بهداشتی و درمانی، استفاده از مراکز فرهنگی و ورزشی و برگزاری مسابقات ورزشی، اجازه برگزاری جلسات مذهبی و دینی و حتی بهره مندی از امکانات آموزشی فنی و حرفه ای براي پناهندگان در فارس فراهم شده است.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران خود را دربرابر پناهندگان همچون شهروندان ایرانی مسئول می‌داند از کمک‌های کمیساریای عالی سازمان ملل به پناهندگان قدرداني و اضافه كرد: اقدامات انجام شده توسط جمهوری اسلامی در زمینه ساماندهی پناهندگان بیش از این کمک‌ها بوده است اما امیدواریم برای ساماندهی پناهندگان شاهد کمک های بیشتری از سوی کمیساریا باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: