• پنجشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-1680-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

اجلاس استانی نماز درشیراز برگزار شد

اجلاس استانی نماز استان فارس با حضور مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی و ائمه‌ی جمعه و جماعات استان در شیراز برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، مسئول ستاد اقامه نماز استان فارس پنجشنبه 9 آذر در اجلاس استانی نماز گفت: استان فارس در حوزه‌ی نماز و در نزدیک به 19 بخش در ردیف‌های اول تا سوم کشور را به خود اختصاص داده است.

سید حسین ذوالانوار با اشاره با اینکه امروز روش دشمنان برای مقابله با اسلام و آموزه‌های دینی اسلام، به نوعی نظیر اقدامات صدر اسلام است، گفت: کسی که حیا از زندگی‌اش برداشته شد دینش هم برداشته می‌شود تا بلاخره به شکار شیاطین بپیوندد.

او با بیان اینکه اما کار به دستگاه‌های اجرایی ختم نمی‌شود، گفت: دستگاه‌های اجرایی تنها در حوزه‌ی سازمانی خود و خانواده‌های کارکنانشان تلاشی را انجام می‌دهند، اگرچه پوشش مستمر و سازمان یافته و موثر است، اما نباید به آن اکتفا کرد.

ذوالانوار با اشاره به کسب عنوان دوم کشوری در تولید محتوا در فضای مجازی توسط استان فارس، گفت: این البته برای فارس که از دوران طاغوت تاکنون در صنایع الکترونیک و اقدامات مرتبط با مخابرات و فضای مجازی جایگاه برتر کشور را داشته است، خوب نیست.

او با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی براینکه فارس در قله است، گفت: در قله بودن فارس در همه زمینه‌ها باید مشخص باشد؛ صنایع دستی، هنر، شعر و نماز و فعالیت‌های فضای مجازی؛ موثرترین سلاح‌هایی که بر ضد دشمن به‌کار رفت محصول همین استان بود.

ذوالانوار با بیان اینکه دشمن برای تاثیر بر جوانان و نوجوانان از فضای مجازی بهره‌ می‌برد، گفت: وقتی که فضای مجازی از جوانان می‌گیرد بسیار موثر است؛ دشمنان جاذبه ایجاد و پول هزینه کرده‌اند. تنها یک گروه قوی در فضای مجازی برای مقابله با شیعه تجهیز کرده‌اند؛ در قبال آن ما چه می‌کنیم؟

قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس گفت: استکبار جهانی ایران را تحت فشارهای مختلفی قرار داد اما راه به‌جایی نبرد؛ باید متوجه بود که در هشت سال جنگ اگر بچه‌های مرتبط با خدا نبودند معلوم نبود پیروزی با جمهوری اسلامی باشد. جنگی که مشابه جنگ خندق بود و بیش از 60 کشور بر علیه ایران تجهیز شده بودند.

ذوالانوار با بیان اینکه مهمترین ابزار ارتباط با خدا نماز است گفت: در موضوع داعش هم ؛ در همه زمینه‌ها محتاجیم، در سلامت، شغل، ارتزاق، امنیت، جمع امکانات هستی نزد چه کسی است.

او با بیان اینکه در موضوع داعش هم پیروزی به واسطه حضور بچه‌های اهل نماز حاصل شد، گفت: ترامپ اعتراف کرد که 6 هزار میلیارد دلار توسط غرب هزینه شد اما گل آن را جمهوری اسلامی ایران چید.

ذوالانوار گفت: یک بچه غیرنمازی را نمی‌توانید بیابید که در جبهه‌ها حضور پیدا کند، غرب شرورترین، قوی‌ترین و شقی‌ترین افراد را انتخاب و دست‌چین کرده بود و به میدان آورده بود. آنان قصد ایجاد خاورمیانه بزرگ را داشتند و می‌خواستند اسرائیل را در فضایی امن نگه‌دارند. اما بچه‌های اهل نماز آنان را با شکست بدرقه کردند.

این مقام مسئول با تاکید براینکه نماز و تسری اقامه نماز به‌عنوان اصلی‌ترین واجب الهی، راه حل مشکلات اجتماعی و کاستن از آنها است، گفت: راه حل مشکلاتی نظیر طلاق و حجم بالای پرونده‌های قضایی اقامه نماز است؛ کشوری را سراغ نداریم که این همه پرونده در دستگاه قضایی داشته باشد؛ این موضوع به دلیل دوری از ضوابط الهی است.

ذوالانوار با بیان اینکه توسط دستگاه‌های اجرایی 150 برنامه ویژه فضای مجازی ساخته و ارسال شده است لزوم ارتقاء این استان به ردیف اول را مورد تاکید قرار داد و گفت:‌ انتظار از تمام دستگاه‌ها خصوصا آموزش و پرورش، وزارت علوم، ارشاد، تامین اجتماعی، صنایع و تمام نقاطی که جمعیت‌های متشکل خصوصا جوان و نوجوان در آنها وجود دارد، بیشتر است.

به گزارش ایسنا، در این اجلاس که با حضور مشاور رئیس جمهور در امر نماز برگزار شد، پیام تصویری حجت‌الاسلام قرائتی پخش و پیام کتبی نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه‌ی شیراز توسط حجت‌الاسلام علی ایمانی، قرائت شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: