• پنجشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-1780-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه‌ی موقت شیراز:

کاربری عبادی در کنار سایر کاربری‌ها برای اراضی تعریف شود

امام جمعه‌ی موقت شیراز معتقد است که باید در کنار تمام کاربری‌ها برای اراضی شهری، باید کاربری عبادی نیز تعریف شود.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، حجت‌الاسلام سید ابوفاضل رضوی‌اردکانی پنجشنبه 9 آذر در اجلاس استانی نماز در شیراز با گلایه از کمبود مسجد در شیراز، گفت: یکی از نقائص شهر و استان ما کمبود مسجد است.

او اضافه کرد: درست است که مسجد را باید مردم بسازند، اما دولت و دستگاه‌هایی نظیر شهرداری باید جهت‌دهی کنند، در این مسیر خوب است در کنار کاربری تجاری، مسکونی و ... کاربری عبادی هم برای اراضی تعریف شود.

امام جمعه‌ی موقت شیراز با بیان اینکه در اغلب خیابان‌های اصلی شیراز مسجد وجود ندارد، گفت: مسجد یکی از ضرورت‌ها و نمادهای کشورهای اسلامی است؛ حتی در کشورهای لائیک هم شاهد وجود مساجد متعدد هستیم، ننگ است که در شهری اسلامی گاه باید برای یافتن مسجد یکساعت جست و جو کنی.

او با بیان اینکه اغلب مساجد شیراز در کوچه و محله‌ها احداث شده است، گفت: باید شهرداری‌ها کاربری بدهند، امکاناتی نظیر پارکینگ را هم فراهم کرده و مردم و کسانیکه قصد احداث مسجد دارند را هم تشویق کنند که نزدیک خیابان‌های اصلی مسجد بنا کنند.

اردکانی گفت: فضای نماز علاوه بر عبادی، استفاده سیاسی نیز دارد؛ نماز جمعه قبل از عبادی بودن سیاسی است، نماز عیدین تاثیر سیاسی داشته و در امنیت و جایگاه کشور تاثیر دارد لذا باید زمینه‌ی حضور گسترده و باشکوه مردم را در این عرصه فراهم شود.

امام جمعه‌ی موقت شیراز تاکید کرد که هرچه برای نماز وقت بگذاریم کم است زیرا خداوند و انبیا و ائمه اهتمام فراوان برآن دارند به‌طوریکه بیش از 120 مورد فرمان نماز در قرآن وجود دارد و آخرین وصیت‌های همه‌ی انبیا و اولیای خداوند هم بر اقامه نماز بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: