• پنجشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-2080-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

پایان سی و ششمین دوره مسابقات قرآن و اذان ندسا در شیراز

اختتامیه سی وششمین دوره مسابقات قرآن و اذان نیروی دریایی سپاه پاسداران، در شیراز برگزار و از 33 برگزیده تجلیل شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، پنجشنبه 9 آذر، اختتامیه سی و ششمین دوره‌ی مسابقات قرآن و اذان ندسا به میزبانی نیروی دریایی سپاه پاسداران استان فارس در شیراز برگزار شد.

در این دوره از رقابت‌ها، 144 نفر از پاسداران قرآنی در رشته‌های حفظ کل قرآن، حفظ اجزاء قرآن، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، مفاهیم سطح یک، مفاهیم سطح 2 و اذان برگزار شد و در پایان 33 نفر به‌‌عنوان برگزیدگان رشته‌های مختلف تجلیل شدند.

حجت الاسلام عبدالنبی صداقت مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه پاسداران در این مراسم با بیان اینکه قرآن در ابعاد تربیتی و تعمیق معنویت اثر گذار است عظمت آیات الهی را برای بشریت ناشناخته دانست.

وی گفت : در موضوعاتی نظیر امام شناسی، ولی شناسی، اهل بیت، ولایت امام عصر و شناخت نورانیت قرآن باید بیش از این تلاش کنیم .

صداقت همچنین با تاکید بر لزوم توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر پرورش 10 میلیون حافظ قرآن در جامعه‌ی اسلامی ایران، آمار کنونی حافظان و قاریان کشور را برای یک کشور اسلامی و شیعه، کافی ندانست.

وی نیروی دریایی سپاه پاسداران را به عنوان یک نیروی فعال در عرصه دریا و در مقابله با استکبار جهانی و شیطان بزرگ معرفی و اضافه کرد: دریادلان ما به برکت مانوس بودن با قرآن از دشمنان نمی هراسند و برای حفظ این صلابت باید در بحث قرآنی بیش از پیش تلاش کنیم.

صداقت در این مراسم که در پادگان بعثت شیراز برگزار شد، با تأکید بر لزوم بهره‌برداری از آموزه‌های قرآنی، به تبیین دو درس از این کتاب آسمانی پرداخت .

وی افزود: ما باید تحت تأثیر قرآن و نورانیت آن بیش از پیش قرار گیریم و بتوانیم با آموزه‌های قرآنی انس بگیریم و مخصوصاً در مجموعه نیروی دریایی سپاه و خانواده‌ها و فرزندان اثربخش باشیم .

صداقت با تأکید بر اینکه مبنای کار فرهنگی در مجموعه نیروی دریایی سپاه باید بر اساس قرآن و آموزه‌ای قرآنی باشد، افزود: البته در جامعه اسلامی برای همه باید محور و مبنا در همه عرصه‌ها و صحنه‌ها قرآن و آموزه‌های آن باشد .

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ندسا همچنین لزوم توجه به معنویت در سپاه را یادآور شد و گفت: منشأ این معنویت علی‌القاعده باید قرآن و آموزه‌های آن باشد که بسیار تأثیرگذار و حیات‌بخش است و در این زمینه کسی بهتر از فعالان قرآنی نیست .

صداقت تاکید کرد که اگر بتوانیم آیات قرآن را خوب بخوانیم و به درستی تبیین و تشریح کنیم حتی یک آیه از آن می‌تواند اثربخش باشد بنابراین توقع و انتظار این است که هم خودمان قرآنی باشیم و اخلاق و رفتارمان قرآنی باشد و هم دیگران را به این مسئله دعوت کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: