• جمعه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-2273-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه‌ي شيراز:

مجلس بلندگوي مردم باشد نه جناح و گروهي خاص/
جهان اسلام را نداشتن وحدت ضعيف كرده است

نماينده ولي فقيه در فارس و امام جمعه شيراز، نظارت بر عملكرد دولت را مهمترين وظيفه دولت دانست و برلزوم توجه نمايندگان مجلس به انجام اين وظيفه هشدار داد و تاكيد كرد كه مجلس بايد بلندگوي ملت باشد نه جناح و گروهي خاص.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، آيت‌الله اسدالله ايماني، در خطبه‌هاي نماز جمعه 10 آذر شيراز با اشاره به در پيش بودن سالروز شهادت آيت‌الله مدرس و روز مجلس، گفت: مجلس با خون ملت راه افتاد و پابرجا ماند و راه خود را ادامه داد؛ قانون اساسي نيز محصول خون‌هاي بسياري است كه در راه سرپا ماندن مجلس به زمين ريخته شد.

او با تصريح اينكه نمايندگان مردم در مجلس بايد بلندگوي ملت باشند و نه جناح و گروهي خاص، گفت: مجلس بايد بر اعمال دولت نظاره گر باشد، اين اساسي‌ترين وظيفه‌ي مجلس در قبال دولت است.

آيت‌الله ايماني با اشاره به اينكه گزارش‌هايي كه هنوز به صحت 100 درصدي آن مطمئن نيست در خصوص حذف قرآن، ديني و عربي از مسابقه‌اي در آموزش و پرورش به او رسيده است، گفت: اين يعني ابتدا از مسابقات حذف مي‌شود و آرام آرام اين مسائل از مجموعه‌ي تعاليم و آموزش ما حذف خواهد شد!

او با بيان اينكه ابتدا اين دروس را در مسابقات نمي‌آورند و بعد كتاب درسي را حذف مي‌كنند، وظيفه‌ي مجلس را نظارت بر اين مسائل و تذكر چنين موضوعاتي به دولت دانست و گفت: بايد بدانيد كه مجلس و قانون اساسي حاصل الله‌اكبر و خون شهدا است، مجلس نماد آزادي و حريت است.

آيت‌الله ايماني با تاكيد براينكه نمايندگان مجلس بايد بدانند سر جاي چه كساني نشسته‌اند، گفت: بزرگاني همچون مدرس كه گفت ديانت ما عين سياست ما و سياست ما عين ديانت ما است، در مجلس حضور داشته‌اند؛ نمايندگان مجلس جاي كساني نشسته‌اند كه بني‌صدر را از كرسي رياست جمهوري پايين آوردند؛ چرا در نظارت كوتاهي مي‌كنند؟

او هشدار داد كه نبايد اجازه داد كه آموزش در كشور ما راهي را دنبال كند كه مطابق با سند يونسكو است.

امام جمعه‌ي شيراز همچنين با تبريك فرارسيدن ميلاد مسعود پيامبر مكرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع)، گفت: 12 ربيع‌الاول آغاز هفته‌ي وحدت است؛ وحدت عامل گره‌خوردن جهان اسلام محسوب مي‌شود؛ موضوعي كه تمام پيامبران به‌دنبال آن بوده‌اند؛ هيچ پيامبري نيامده مگر اينكه ملت را به وحدت عمومي دعوت كرد؛ البته پيامبر اسلام(ص) تنها پيامبري بود كه نه‌تنها مسلمانان بلكه تمام ملت‌هاي صاحب كتاب را به وحدت دعوت كرده است.

او اين موضوع را امتياز اسلام عزيز دانست و گفت: طبيعي است كه هر كس اعتقاداتي را انتخاب كرده و بر اساس آن عمل مي‌كند اما بايد توجه داشت كه دشمن در چه شرايط و وضعيتي قرار دارد، چه مي‌خواهد، چه مي‌گويد و دنبال چه هدفي است؟

آيت‌الله ايماني با تاكيد براين نكته كه عوامل وحدت فراوان و عوامل تفرقه بسيار اندك است، گفت: متاسفانه دشمن عامل تفرقه را بزرگ كرده و اختلاف افكني مي‌كند، با مسائل جزئي جنگ بين برادر با برادر، قوم با قوم و كشور با كشور و ملت با ملت را ايجاد كرده و كشورهاي مسلمان را به جان هم مي‌اندازد.

امام جمعه‌ي شيراز با تصريح اينكه دنياي اسلام بزرگترين قدرت است، گفت: متاسفانه به دليل نداشتن وحدت كلمه، جهان اسلام امروز ضعيف‌ترين جهان است؛ معادن و ثروت ما را غارت مي‌كنند، كشورها را قطعه‌ قطعه‌ مي‌كنند، بعد هم با پررويي مي‌گويند بعضي پادشاهان كشورهاي اسلامي گاو شيرده هستند كه تا شير دارند آنان را بايد دوشيد و وقتي تمام شد آنها را سربريد.

آيت‌الله ايماني گفت: شرايطي كه به اسم داعش ايجاد شد و قريب به 6 سال دنياي اسلام را به خود مشغول كرد تا امنيت اسرائيل را حفظ كنند، شرايطي بود كه بدون دليل و مدرك براي جهان اسلام ايجاد شد؛ داعش يك بدبختي بود كه هيچ مبناي فقهي، قومي و ديني نداشته و ندارد اما دشمن كار خود را انجام داد.

او با بيان اينكه امروز هم بوي نفت آقايان را مست كرده است، گفت: انگليس به سمت عراق راه افتاده چرا كه بوي نفت مي‌آيد، بوي منافعي مي‌آيد كه انگلستان مي‌خواهد آن را بچاپد، آمريكا كشته، انگليس هم مي‌خواهد بربايد و بچاپد؛ واقعا بايد بر دنياي اسلام گريه كرد.

آيت‌الله ايماني گفت: طي سال‌هاي گذشته تاكنون خيلي به دنياي اسلام ظلم شده است؛ آمريكا و انگليس همه چيز ما را بردند و امروز هم طلبكار هستند؛ بدبختي اين است كه يك دزد چپاولگر و گاوچران، تا ديروز دزدي مي‌كرده و امروز طلبكاري مي‌كند.

امام جمعه‌ي شيراز همچنين با اشاره به در پيش بودن 16 آذر و روز دانشجو، گفت: روز دانشجو روز مبارزه با استكبار است، روزي كه بناي آن مبارزه با آمريكا و استكبار بوده و امروز بعضي مي‌خواهند آن را به نفع آمريكا مصادره كنند.

آيت‌الله ايماني تصريح كرد: آنچه كه امروز بسيار مهم و ارزشمند است اينكه نبايد ما مسير و جهت و هدف را هيچگاه فراموش كنيم.

به گزارش ايسنا، امام جمعه‌ي شيراز همچنين با اشاره به روز نيروي دريايي جمهوري اسلامي، گفت: نيروي دريايي سند هويت ما در دوران دفاع مقدس و نماد قدرت ايران اسلامي بود؛ نيرويي كه در هر شرايطي دفاع از آرمان اسلام را بر همه‌ چيز ترجيح داد، ولو به شهادت در خليج نيلگون فارس.

آيت‌الله ايماني گفت: نيروي دريايي در دوران دفاع مقدس همان ابتداي جنگ نيروي دريايي عراق را از كار انداخت طوري كه ديگر تا پايان جنگ شكل نگرفت، امروز هم در تمام آب‌هاي جهان، شاهد حضور كشتي‌ها و ناوهاي ايران اسلامي هستيم كه پيام صلح و دوستي را به جهانيان مي‌رسانند. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: