• جمعه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-2373-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس در جمع اهل تسنن شیراز:

وحدت امت اسلامي با تمسك به قرآن امكان‌پذير است

استاندار فارس اعتقاد دارد كه وحدت امت اسلامي در سراسر جهان با تمسك به قرآن امكان‌پذير است و مي‌تواند مانع از اختلاف و تفرقه شود.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، به نقل از روابط عمومي استانداري فارس، اسماعيل تبادار در جمع اهل تسنن شيراز و به مناسبت هفته‌ي وحدت، گفت: وحدت مسلمانان و اتحاد بین فرق اسلامی به ویژه در استان پهناور فارس که شیعه و سنی در کنار هم زندگی می‌کنند، امری لازم و ضروری است .

تبادار گفت: اميدواريم كه اهل تسنن و تشیع با گفتاری مشترک از قرآن و روش و منش پیغمبر خاتم(ص) در کنار هم زمینه وحدت بیش از پیش جوامع اسلامی را فراهم کنند .

وی با تاکید بر اهمیت وحدت میان مسلمانان، اتحاد بین فرق اسلامی را امری لازم و ضروری دانست و گفت: اهمیت حفظ این وحدت در استان پهناور فارس که شیعیان و اهل تسنن در کنار یکدیگر زندگی می کنند، بسیار پر رنگ تر است؛ بنابراین باید با وحدت دلها که برخاسته از ایمان به توحید و معاد است و با تمسک به قرآن که مهمترین مایه وحدت اسلامی است از هر گونه تفرق دوری کنیم .

  مهندس تبادار با بیان اینکه پیامبر بزرگ اسلام از جزیره العرب و از میان مردمی که جهل، بیسوادی، خرافات، تفرقه و تعصب های قبیله ای فرهنگ زندگیشان بود برخاست و مبعوث شد، افزود: حضرت محمد(ص) در راه تعالی دین اسلام  جهاد کرد و تمدنی بزرگ بنا نهاد و توانست یک امت واحد بسازد که همگی آنها می گویند "اشهد ان لا اله الا الله و اشهد و ان محمدا رسول الله".

وی گفت: معجزه ای که با آن می توان این امت را ساخت کتاب خداوند است که بر قلب پیامبر نازل شد. پایه این قرآن و دین پیامبر دعوت به توحید و وحدت است؛ دعوت به یکتایی آفریدگار و یکپارچگی آفریدگان،بندگانی که مخلوق خداوند بودنشان آنان را گرد هم می آورد .

  استاندار فارس با اشاره به اینکه در این دوران فتنه ها و مصیبت های دشوار، مسئله وحدت اسلامی و وحدت ملی دو امر مهم هستند، خاطر نشان کرد: منظور از وحدت اسلامی، همکاری و تعاون پیروان مذاهب اسلامی بر اساس اصول مسلم و مشترک اسلامی و اتخاذ مواضع واحد در برابر دشمنان اسلام است .

وی با بیان اینکه وحدت اسلامی به معنای یکی شدن مذاهب نیست، افزود: این وحدت به معنای شیعه شدن سنی یا سنی شدن شیعه نیست بلکه مقصود همبستگی مسلمانان و اتحاد پیروان مذاهب گوناگون با وجود اختلافات جزئی مذهبی در برابر دشمنان اسلام و بیگانگان است .

وی گفت: البته باید گفت که اسلام علیه سایر ملت ها و ادیان دیگر نیست بلکه علیه زور و ظلم و استکبار و سیطره جویی است که نخبگان سیاسی دینی و دانشگاهی باید در تبیین این مسئله بکوشند .

  استاندار فارس با تاکید بر اینکه پیامبر اعظم(ص) سرچشمه حقیقت است که برای جلوگیری از اختلاف و انشعاب بايد هر چه بیشتر به آن وجود عزیز نزدیک شویم و از آن فاصله نگیریم، گفت: وجود پیامبر اکرم به عنوان معمار وحدت اسلامی همچون خورشید است که اگر از آن جدا شویم مشرق و مغرب پدید می آید و حال آنکه خود خورشید نه شرقی است و نه غربی .

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به همزیستی ادیان گوناگون در ایران اسلامی، خاطر نشان کرد: مسیحیان، زرتشتیان و کلیمیان همه در پناه دولت اسلامی و در ظل نظام جمهوری اسلامی بر طبق آیین خویش در کنار مسلمانان زندگی می کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: