• جمعه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-2473-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه‌ي كازرون:

شيعه و سني بر سر مشتركات خود وحدت داشته باشد

امام جمعه‌ي كازرون با اشاره به هفته وحدت و اهمیت آن، ضمن محکوم کردن سلفی گری، تسنن آمریکایی و تشیع انگلیسی را باعث بمب گذاری، خونریزی و ایجاد خشونت در منطقه دانست و افزود: هم عقل سلیم و هم حجت شرعی نشان میدهد که با هم متحد باشیم و برسر مشترکات خود با اهل سنت وحدت داشته باشیم .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان کازرون حجت‌الاسلام محمد خرسند با بزرگداشت، ۱۰ آذرماه سالروز شهادت عالم بزرگوار و انقلابی، آیت الله مدرس و روز مجلس، گفت: مجلس به فرموده امام مرکز همه قوانین و قدرت است. مجلس قوه مجتمع یک ملت، خانه همه مردم و امید مستضعفین است.

او با تصريح اينكه مجلس در راس امور قرار دارد، یعنی مجلس خوب، همه چیز را خوب و مجلس بد، همه چیز را بد می‌کند، گفت: امام راحل ره فرمودند که مجموعه خواسته ها و انتظارات مردم از مجلس، رفع گرفتاری و محرومیت ها و دگرگونی در نظام پرپیچ و خم اداربی کشور است. که با گذشت بیش از ۳۰ سال می‌بینیم که اولویت های مجلس همچنان همین‌هاست .

وی ضمن حمایت از قوه مقننه کشور گفت: تورم، بیکاری و قوانین پرپیچ و خم دست و پاگیر اداری از جمله وظایف مجلس است که باید در حل آنها اقدام کند. آیا آمارهایی که مسئولان اقتصادی در مورد رشد اشتغالی می دهند، واقعا درست است و واقعیات جامعه همین را ثابت می کند؟ با توجه به این شرایط، یا مسئولین بین مردم نیستند یا اگر هستند مشکل از جایی دیگر است. چراکه آمارها با شرایط جامعه یکسان نیست. مجلس شورای اسلامی که قوه کشور است و وظیفه آن نظارت بر دو قوه دیگر است باید اصلاح شود .

امام جمعه کازرون با برشمردن برخی از  وظایف نماینده​ مجلس ادامه داد: نماینده مجلس، باید نماینده همه مردم باشد، نه نماینده​ یک شهر یا منطقه، البته نسبت به حوزه انتخابیه خود وظیفه بیشتری​ دارد که باید اولویت ها را در نظر بگیرد؛ حداقل وظیفه نماینده این است که در بین مردم حضور داشته باشد و از مشکلات مردم خبردار شود. نه اینکه رای که آوردند دیگر پشت سر خود را هم نگاه نکنند. یا در پیگیری ها اولویت را در نظر نگیرند و تنها به یک بخش خاص نگاه کنند، که باعث دلخوری مردم از مجلس خواهد شد .

وی اضافه کرد: اینکه امام فرمود مثل مدرس را انتخاب بکنید، بخاطر خصوصیتش بود که وابسته به دنیا و زرق و برق آن نبود و از احدی غیر از خدا نمیترسید. مدرس از استکبار و قلدرهای عالم نمی‌ترسید؛ نمایندگان مجلس باید اینچنین باشند. مدرس خاکی بود و خود را از مردم می دانست .

امام جمعه‌ كازرون گفت: امروزه با برخی تصمیمات نادرست، شاهد آن هستیم که مشکلات کشور در برخی حوزه ها همچون اجتماعی، در حال وخیم تر شدن است؛ آمار اشتغال و ... نشان از بدتر شدن آن دارد. وظیفه دولت و مجلس است که این مشکلات عدیده را رفع و حل کنند .

حجت الاسلام خرسند با اشاره به برگزاری اجلاس زکات در قم گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که نظام جمهوری اسلامی باید این فریضه بزرگ را سرلوحه کارهای خود قرار دهد. ما مسئولان جمهوری اسلامی در بحث کم کاری در اقامه زکات، از خداوند طلب عفو کنیم .

وی ادامه داد: متاسفانه ما برخی احکام اسلام همچون زکات را به درستی اجرا نمی‌کنیم. امر به معروف و نهی از منکر نیز که قانونی است که مجلس و شورای نگهبان تصویب کرده، اما اجرا نمی شود، قانون عفاف و حجاب نیز به همین صورت عملی نشده است.

او اضافه كرد: چرا به زکات و خمس آنچنان که باید اهمیت داده نمی شود؟ از کشاورزان و دامداران می خواهیم که با توجه به گشودن در رحمت الهی، زکات خود را بپردازند که بهترین آن کمک به فقرا و مستمندان است. اگر در جامعه اسلامی، مردم زکات و خمس خود را بدهند و به موقوفات و وقف عمل شود، هیچ فقیری پیدا نخواهد شد و هیچ باری روی زمین نخواهد ماند. ما اگر وظیفه بندگی را به خوبی انجام دهیم، خدا وظیفه خدایی اش را به خوبی انجام می دهد .

خطيب جمعه كازرون همچنين گفت: کمیته امداد شهرستان اعلام کرد، مسئولیت ۱۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده را تقبل کرده است. با توجه به اینکه امروز نیاز زلزله زدگان، اسکان است، امیدواریم خیرین و متمکین از طریق کمیته امداد یا هلال احمر کمک کنند تا تعهد شهرستان در تهیه مسکن نیز عملی بشود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: