• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2614-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون سياسي فرمانداري شيراز

ساماندهي خيابانگردها نيازمند طرحي جامع و اصولي است

معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري شيراز اعتقاد دارد كه ساماندهي افراد خيابانگرد، اعم از معتادان، كارت‌خواب‌ها، كودكان و ... نيازمند طرحي جامع و اصولي و البته مشاركت تمام اداره‌ها و سازمان‌هاي مرتبط، هستيم.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس علي سعيدي، شنبه 11 آذر در حاشيه‌ي دومين جلسه ساماندهي متكديان،‌كارتن‌خواب‌ها، كودكان خياباني و معتادان متجاهر، گفت: حضور اين افراد در نقاط مختلف شهر يكي از معضلات جدي كلانشهر شيراز به‌شمار مي‌رود.

به گفته‌ي او، تاثير بر منظر شهري تنها يكي از مشكلات حضور خيابان‌گردها محسوب مي‌شود، گفت: پیرو جلسات قبلی درصددیم تا راهكارهاي موثري را براي حل مشكل يافته و اجرايي كنيم.

سعيدي تاكيد دارد كه هرگونه ضعف و ناهماهنگی در حل این مشکل باعث بروز مشكل در روند ساماندهی اینگونه افراد و وخيم‌تر شدن شرايط خواهد شد، لذا تدابير بايد قابل اجرا و مستمر و تاثيرگذار باشد.

معاون سياسي فرمانداري شيراز با اين اعتقاد كه نمي‌توان چنين چالشي را به شكل كوتاه‌مدت رفع كرد، گفت: اكنون هم با توجه به شرايط جوي و رسيدن فصل سرما، شاهد حضور تعداد بيشتري از اينگونه افراد در شيراز هستيم، افرادي كه از ساير استان‌ها و مناطق سردسير، روانه شيراز مي‌شوند.

سعيدي گفت: در بحث سامان دهی متکدیان، کارتن خواب‌ها، کودکان خیابانی و معتادین متجاهر نیازمند  ارائه خدمات اجتماعی، راه اندازی مددسراها و ايجاد امكاني براي نگهداری موقت آنان با هدف مهار و کنترل آسیب‌های اجتماعی هستیم.

معاون سياسي فرمانداري شيراز اضافه كرد: پس از جمع آوری و سامان دهی، بايد برنامه‌هاي مشخص آموزشي و تربيتي براي اين افراد در نظر گرفت تا همزمان با ارائه خدمات اوليه، مهارت‌هاي لازم براي زندگي را بياموزند.

سعيدي تاكيد دارد كه جامعه نیازمند طرحي مهندسی، جامع و کامل راجع به این موضوعات است و در این راستا نیازمند کمک و همفکری تمام نهادهاي دولتي و غيردولتي و تشكل‌هاي مردم‌نهاد هستيم تا در آن اولویت ها، نیازها، موانع و مشکلات مشخص و تصمیم جامعی اتخاذ شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: