• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس خبر داد:

اختصاص مشوق‌های سرمایه‌گذاری برای شهرک‌های صنعتی فارس

رييس هیئت مديره و مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان فارس از اختصاص مشوق هاي سرمايه گذاري براي 41شهرك  و ناحيه صنعتي استان خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به نقل از روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي فارس ، احد فتوحي افزود: اين مشوق ها در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي ،توليد و اشتغال و باهدف فعال كردن شهرك ها و نواحي صنعتي كم تقاضا محور،به  تصويب هیئت مديره اين شركت رسيده و تا پايان امسال  اعمال مي شود .

او گفت: در بخش شهرك ها و نواحي صنعتي فاقد واگذاري شامل سورمق آباده ،برمشورشيراز،غديرگه ني ريز،انرژي برلامرد،زرين دشت،سده اقليد،خنجشت اقليد،بيرم لارستان،حسن آباد اقليد،جره و بالاده كازرون ،جايدشت فيروزآباد ،خنج و ايزدخواست آباده ،مشوق هايي نظير كاهش سهم پرداخت نقدي به 5درصد و افزايش مدت پرداخت اقساط به  48ماه در نظرگرفته شده است .

وي اضافه كرد:همچنين درشهرك ها و نواحي صنعتي اين گروه به شرط بهره برداري طي برنامه زمان بندي و نيز ايجاد اشتغال بر اساس جواز تاسيس تا سقف 90درصد از اسناد تعهدي آنها بازگردانده خواهدشد .

فتوحي در ادامه از كاهش سهم پرداخت نقدي  به 5درصد و افزايش مدت پرداخت اقساط به  48ماه در گروه شهرك ها و نواحي صنعتي غيرتقاضامحور شامل سروستان 2، استهبان، اقليد2، رستم، مهر، چنارشاهيجان كازرون، ميمند، فراشبند، سپيدان3، داراب، خرمبيد، كوثرجهرم ، بوانات و ارسنجان و اوز  خبرداد.

او گفت: در اين گروه نيز به شرط بهره برداري طي برنامه زمان بندي و نيز ايجاد اشتغال بر اساس جواز تاسيس تا سقف 80درصد از اسناد تعهدي آنها بازگردانده خواهد شد .

فتوحی در خصوص مشوق هاي در نظر گرفته شده براي شهرك هاي صنعتي كه قبلا واگذاري داشته اما با كاهش واگذاري روبرو شده است نيز گفت: در اين گروه شامل شهرك ها و نواحي صنعتي اقليد1، سروستان، فسا، روزبدان فيروزآباد، قيروكارزين، لار، آباده و نورآباد نيز كاهش سهم پرداخت نقدي به 10درصد و افزايش مدت پرداخت اقساط از 36به 42 ماه در نظرگرفته شده است و به شرط بهره برداري طي برنامه زمان بندي و نيز ايجاد اشتغال بر اساس جواز تاسيس تا سقف 70درصد  از اسناد تعهدي سرمايه گذاران به آنها بازگردانده خواهد شد .

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به مشوق هاي در نظر گرفته شده براي شهرك ها و نواحي صنعتي كم تقاضامحور شامل  خرامه، آباده طشك، گراش، حسن لري و پشت سنگر لار و پاسارگاد گفت: در اين شهرك هاي صنعتي پرداخت سهم نقدي به 10 درصد و پیش‌بینی پرداخت مابقی مبلغ با اقساط 42 ماهه در نظر گرفته شده و در صورت بهره برداري و ايجاد اشتغال نيز تاسقف 60درصد از مبلغ اسناد تعهدي به سرمايه گذاران بازگردانده خواهدشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: