• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2276-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرماندار اقلید توصیه کرد:

ورود جهاددانشگاهی به حل معضل بیکاری

فرماندار شهرستان اقلید با اشاره به اینکه بیکاری مهمترین معضل این شهرستان است، از جهاددانشگاهی درخواست کرد که با توجه به ظرفیت‌های این نهاد، به موضوع حل مشکل بیکاری ورود کند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، صالح مشتاقي‌لار یکشنبه ۱۲ آذر در آیین گشایش دفتر جهاددانشگاهی در شهرستان اقلید، گفت: جهاد دانشگاهي در راستاي علم و دانش‌اندوزي در همه عرصه‌ها حضور داشته است و زماني كه هنوز بسیاری از دستگاه‌هاي متولي كارهاي علمي را به منصه ظهور نرسانده بودند، جهاد دانشگاهي این کار را شروع کرد و موفق شد .

وی با ابراز خرسندي از افتتاح دفتر جهاددانشگاهی در شهرستان اقلید، گفت: کارهای علمی و آکادمی را همه دانشگاه‌ها می‌توانند انجام دهند لذا جهاد دانشگاهی که امروز بنیاد آن در این شهرستان گذاشته می‌شود باید بتواند به عنوان دستگاهی که علم و كار را با هم تركيب مي‌كند، فعاليت كند .

مشتاقی لار، بیکاری را یکی از معضلات این شهرستان همانند سایر نقاط کشور برشمرد و گفت: اگر جهاد دانشگاهی بتواند در راستای رفع مشکل بیکاری جوانان این شهرستان گام بردارد، قطعاً ما نیز در کنار آن هستیم و آن را یاری خواهیم داد و وظیفه همه دستگاه‌هاست که در این راستا نیز گام بردارند .

فرماندار اقلید با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها و دستگاه‌هاي اداري موظف هستند در بحث اشتغالزایی تلاش کنند، گفت: باید بتوانیم با همکاری یکدیگر علم را به کار تبدیل کنیم .

مشتاقی‌لار اضافه کرد: در عرصه علم پيشرفت‌هاي خوبي داشته‌ايم و اگر بتوانيم آن را تبديل به كار كنيم ارزشمند است لذا باید در جهت مهارت آموزی بیکاران این شهرستان گام برداریم .

به گزارش ایسنا، با راه‌اندازی دفتر جهاددانشگاهی در شهرستان اقلید، این نهاد انقلابی امکان توسعه‌ی فعالیت‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی را در 10 شهرستان استان فارس ایجاد کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: