• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2576-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مشاور استاندار فارس تاکید کرد:

لزوم اهتمام مسئولان برای توسعه‌ی کمی ایسنا

مشاور استاندار و مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس بر لزوم توجه مسئولان خبرگزاری دانشجویان ایران در کشور و مدیران جهاددانشگاهی در استان‌ها به توسعه کمی نیروی انسانی ایسنا و دفاتر این خبرگزاری تاکید کرد.

صابر سهرابی که در آستانه سالروز تاسیس خبرگزاری دانشجویان ایران، با ایسنا منطقه‌ی فارس گفت و گو می‌کرد، گفت: با توجه به پیشینه، کارکردها و تاثیرگذاری ایسنا در حوزه‌ی تربیت نیروی انسانی کارآمد و متخصص در عرصه خبر و اطلاع‌رسانی، ضرورت جذب نیروهای جوان و علاقه‌مند توسط این خبرگزاری در تمام استان‌ها به‌خوبی احساس می‌شود.

سهرابی با بیان اینکه ایسنا در استان فارس همواره با عده‌ای بسیار قلیل، اهتمامی کامل در انعکاس اخبار و رویدادها داشته و به خوبی در عرصه اطلاع‌رسانی حضور داشته است، گفت: ایجاد امکاناتی فیزیکی مناسب و جذب خبرنگاران و عکاسان خبری پاسخ مناسبی است به اعتماد مخاطبان نسبت به خبرگزاری دانشجویان ایران.

سهرابی با اشاره به اینکه ایسنا از خبرگزاری‌های توانمند و تاثیرگذار است، گفت: باید قبول کرد که اخبار و گزارش‌های ایسنا، خاص این خبرگزاری است.

معاون پیشین فرهنگی ارشاد اسلامی فارس، با بیان اینکه علی‌رغم تمام محدودیت‌ها و با وجود گستردگی استانی نظیر فارس، ایسنا توانسته به‌خوبی اخبار را در زمان مناسب منتشر کند، گفت: مخاطبان همچنان به خبرگزاری ایسنا اعتماد دارند.

او اعتقاد دارد که برخي مواقع اشاره‌های دقيق و به موقع ايسنا باعث شده كه تلنگري به مسولين زده شده،‌ موضوعی پیگیری شود یا به سرانجام برسد.

سهرابي بااشاره به اينكه برخي مواقع خبرهاي منتشر شده توسط ايسنا عاملی مهم در پیگیری‌های مسئولان محسوب شده و می‌شود، گفت: این اتفاق در حالی می‌افتد که گاه اگر همان خبر توسط دیگر رسانه‌ها منتشر می‌شد، کمتر مورد توجه بود؛ این نشان از جایگاه ایسنا دارد.

  وي با بيان اينكه ايسنا جزو خبرگزاري‌هاي خوب و بزرگ كشور است، افزود: اخبار ايسنا هميشه به روز است و با توجه به گستردگي در استان فارس از پوشش خوب و مناسبي خبري برخوردار مي باشد .

اين مقام مسئول تفاوت ايسنا با ديگر خبرگزاري‌ها اين گونه بيان كرد: ايسنا هميشه خبرهاي خود را سريع، به موقع و پر مغز به جامعه  ارائه مي‌دهد و از نظر قواعد درست نويسي اشتباهات كمتري در آن رخ داده است .

مشاور استاندار و مدير كل روابط عمومي و امور بين اللملي استانداري فارس در خصوص گزارش نويسي در ايسنا اين چنين اظهار كرد كه:ايسنا در بحث گزارش نويسي تفاوت خاصي دارد،به گونه ايي كه خواننده را ترغيب مي كند تا انتهاي مطلب را خوانده و به چيزي كه مي خواهد دسترسي پيدا كند .

سهرابي با اشاره به گستردگي استان و كار قوي ايسنا در حوزه خبر گفت:از سرپرست ايسنا تقاضا دارم با پيگيري دفتر مستقلي براي ايسنا فراهم كرده، از خبرنگاران بيشتري استفاده كند كه تا بتوانند در اكثر جلسات حضور به عمل اوردند و ايسنا در بحث اموزش براي خبرنگاران فعال تر باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: