• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2676-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برگزاری مراسم روز دانشجو در شیراز/
تبادار: معتقد به دخالت در حریم دانشگاه نیستم

مراسم روز دانشجو در شیراز با حضور جمع کثیری از دانشجویان، تشکل‌های دانشجویی، روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، اساتید دانشگاه‌ها و استاندار فارس برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، مراسم روز دانشجو، سه‌شنبه 14 آذر در سالن اجتماعات دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز شیراز و با حضور دانشجویان، تشکل‌های دانشجویی، روسا و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌عالی و استاندار فارس برگزار شد.

در این مراسم که بیش از 20 سخنران داشت! نمایندگان دانشجویان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش‌عالی فعال در استان فارس و تشکل‌های دانشجویی به بیان مطالبات، دغدغه‌ها و مسائل خود پرداختند.

مباحث صنفی، اشتغال دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، بسترسازی برای توسعه‌ی فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشجویان و ایجاد زمینه‌های نشاط بیشتر در محیط‌های دانشجویی از مطالبی بود که سخنرانان مختلف مطرح کردند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مراسم بزرگداشت روز دانشجو، بر لزوم تلاش در مسیر تولید علم تاکید و اضافه کرد: در هیچ دینی به اندازه دین اسلام به دانش و تفکر تاکید نشده و ریشه علم دنیا از مسلمانان بوده است .

علی‌ بهادر گفت: بدون وحدت کاری موفق نخواهیم داشت و باید اتحاد را در اولویت قرار دهیم و به عنوان رئیس دانشگاه از تمامی گروه ها استفاده خواهم کرد .

استاندار فارس نیز با تصریح اینکه امروز روز شنیدن حرف‌های دانشجویان است نه مسئولان، حق‌فهمی را اساس کار دانشجویان دانست و تاکید کرد که با تحقق این امر، حق‌گویی و حق‌طلبی نیز شکل خواهد گرفت.

اسماعیل تبادار با این تاکید که نشاط، شادابی و امید به آینده باید در دانشجویان و محیط‌های دانشجویی ایجاد و تقویت شود، گفت: دانشگاه باید زمینه را برای حق‌فهمی، حق‌طلبی و حق‌گویی دانشجویان فراهم کند.

تبادار تاکید کرد که مطالبه‌گری و انتقاد کردن باید براساس آگاهی باشد و این امر زمینه‌های پویایی را در دانشگاه‌ها و جامعه فراهم می‌کند.

او با بیان اینکه سخنان امروز دانشجویان نشان از توجه و نگاه آنان به جامعه و حق‌گویی و حق‌طلبی آنان دارد، گفت: برای رسیدن به موفقیت از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌کنیم

استاندار فارس خاطرنشان کرد که حفظ حریم دانشگاه و دخالت نکردن در اداره امور دانشگاه‌ها را از مهمترین مسائل دانست و گفت: معتقد به فراهم کردن امکانات و رفع نیازهای دانشگاه‌ها هستم اما اعتقادی به دخالت در حریم دانشگاه ندارم.

تبادار بر لزوم توجه مسئولان به دانشگاه تاکید و اضافه کرد که تمام مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید در کنار دانشگاه‌ها و اساتید و روسای دانشگاه‌ها، مسیر و نقشه‌ی راه توسعه را ترسیم کنند.

استاندار فارس از روسای دانشگاه‌ها خواست که مطالبات طرح شده از سوی دانشجویان را مد نظر قرار داده و بستر ارتقاء رفاه آنان را در دوران تحصیلات دانشگاهی، فراهم کنند تا فرایند علم‌آموزی دانشجویان بدون نگرانی و دغدغه طی شود.

تبادار همچنین از ایجاد کنندگان و مدیران موسسه‌های آموزش‌عالی غیرانتفاعی خواست که رفاه دانشجویان را از اولویت‌های کاری قرار دهند بدون آنکه غیرانتفاعی بودن موسسه را مد نظر داشته باشند.

سرپرست دانشگاه شیراز نیز در این مراسم ضمن گراميداشت ياد شهداي دانشجو و با بیان اینکه عزت همه مردم ایران در گرو پاسداشت شهدا و ایثارگران است، گفت: مسئولان بايد به جوانان اعتماد كنند؛ چرا كه اعتماد به دانشجويان و جوانان آينده را خواهد ساخت .

ابراهیم گشتاسبی‌راد افزود: جامعه اي كه سرخورده باشد نمي تواند در مقابل استكبار ايستادگي كند و لذا جواناني كه از حق خود دفاع مي كنند و به دنبال حقيقت حركت مي نمايند ؛ در حقيقت جامعه را بالنده مي كنند .

وی گفت: اگر جوان امروز اميد داشته باشد مي تواند مسير علمي را پرشتاب طي كند و كساني كه نااميدي را در جامعه پخش مي كنند در حقيقت تيشه به ريشه خود مي زنند .

گشتاسبی با تأكيد بر ضرورت نقد پذيري مسئولان خاطرنشان كرد: بهترين گوش، گوشي است كه انتقاد پذير است و فرد انتقاد پذير مي تواند راهكار داشته باشد و آينده را با تدبير بسازد .

به گزارش ایسنا، در این مراسم نمايندگان و دبيران تشكل‌هاي دانشجويي، از جمله بسيج دانشجويي دانشگاه شيراز، انجمن اسلامي اميد دانشگاه علوم پزشكي شيراز، دبير جامعه اسلامي دانشگاه علوم پزشكي شيراز، دبير انجمن فرهنگ وسياست دانشگاه شيراز، دبير انجمن اميد ايران دانشگاه آزاد اسلامي واحد شيراز، نماينده انجمن مستقل دانشگاه صنعتي شيراز، نماينده دانشجويان موسسات آموزش عالي غيرانتقاعي، نماينده دانشگاه جامع علمي كاربردي شيراز، نماينده دانشگاه فرهنگيان شيراز، نماينده دانشگاه فني و حرفه اي شيراز و نماينده دانشگاه پيام نور شيراز ؛ به بيان ديدگاه ها و دغدغه هاي جامعه دانشجويي پرداختند .

|

|

|


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: