• سه شنبه ۲۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-481-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

توجه به ورزش از شاخصه‌هاي توسعه یافتگی است

استاندار فارس گفت: ورزش در کنار مولفه هایی همچون مسکن، بهداشت و آموزش و پرورش از شاخص های توسعه یافتگی محسوب می شود

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومي استانداري فارس، اسماعیل تبادار، دوشنبه 20 آذر ماه در جلسه شورای عالی ورزش همگانی استان فارس با تاکید بر اهمیت ورزش در جامعه، و در رابطه با درخواست سازمان ورزش و جوانان تاکید کرد: انجام هر مصوبه‌ای که بتواند زمینه تقویت ارکان ورزش در استان فارس را فراهم کند و مغایرتی با برنامه ششم توسعه و قانون بودجه نداشته باشد بلامانع است .

تبادار با بیان اینکه توجه به ورزش در کنار مولفه هایی همچون مسکن، بهداشت و آموزش و پرورش از شاخص های توسعه یافتگی محسوب می شود، خاطر نشان کرد: این نگاه به امر ورزش نشان دهنده اهمیت آن در جامعه است .

وی با تاکید بر اینکه همه دستگاه های اجرایی و  نهادها و بخش های خصوصی در کنار سازمان ورزش و جوانان متولیان توسعه ورزش در جامعه هستند، افزود:  در توسعه ورزش های همگانی و سایر زمینه های  ورزشی باید با نگاه کاربردی و عملیاتی جایگزین هر گونه نگاه تبلیغاتی بشود .

استاندار فارس با تاکید بر اینکه وظایف هر یک از دستگاه ها و نهادها باید در زمینه توسعه ورزش های همگانی مشخص و به آنها تکلیف شود، افزود: این وظایف باید در قالب برنامه های تعریف شده  کاربردی مورد توجه قرار گرفته و خروجی و عملکرد آن در جامعه ملموس باشد .

تبادار همچنین با اشاره به اهمیت احیا و ترویج ورزش های سنتی، محلی و بومی تحقق این امر را در گرو احیا اینگونه ورزش ها با فرهنگ هر شهرستان دانست و گفت: رونق بازی‌ها و ورزش‌های سنتی و بومی زمینه تحرک و پویایی و توسعه سلامت در جامعه را فراهم خواهد کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: