• یکشنبه ۲۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-384-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماینده اقلید در مجلس:

باید از ظرفیت‌های گردشگری روستایی بيشتر استفاده کرد

  نماينده مردم شهرستان اقليد در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به ظرفيت‌هاي بومگردي اين شهرستان، گفت: بايد از ظرفيت‌هاي گردشگري روستايي خصوصا در اين شهرستان بيشتر استفاده كرد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس حسين افضلي در جلسه رسيدگي به مشكلات روستاي تنگ براق شهرستان اقليد كه با حضور فرماندار شهرستان و جمعي از مسئولان محلي و مدير بنياد مسكن اقليد برگزار شد، رونق گردشگري روستايي را گامي اساسي در بهبودد وضعيت معيشت روستائيان و ممانعت از مهاجرت آنان به شهرها دانست.

نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت حل مشکلات قشر سخت کوش روستایی تاکید و خاطرنشان کرد: محرومیت زدایی و بررسی دغدغه مردم روستاها وظیفه مسئولان است و همه دستگاه‌های اجرایی باید برای حل مشکلات روستاییان همدل و همگام باشند .

افضلی یادآور شد: سنت مهمان نوازی و ساده زیستی، طبیعت بکر و آب و هوای متنوع و مطبوع روستای تنگ براق از ظرفیت‌های گردشگری روستایی به شمار می‌رود که می‌تواند در تحقق توسعه پایدار این شهرستان نقش موثری  ایفا کند .

وی اضافه كرد: تمام مسئولین بدانند که توجه به روستاها را باید در اولویت کارها و برنامه‌های خود قرار داده و  تمام تلاش خود را در راستای استفاده از همه‌ي ظرفیت‌های موجود برای خدمت به مردم به‌كار گيرند.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان اقلید نيز با اشاره به قابليت‌ها و پتانسيل‌هاي بومگردي و ظرفيت‌هاي توسعه‌ي روستايي در اين شهرستان، گفت: محرومیت زدایی و توسعه روستایی از شاخصه‌های اصلی کار بنیاد مسکن است که در مناطق شهری و روستایی بر آن تاکید می‌شود .

حسن زارع در ادامه با اشاره به ماموریت اصلی بنیاد در محرومیت زدایی و زدودن غبار محرومیت از چهره روستاها و مناطق محروم افزود: مناطق روستایی کانون کار و تلاش و تامین معیشت است و بنیاد مسکن از هیچ کوششی برای توسعه روستایی دراین مناطق فروگذار نخواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: