• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-974-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدل پژوهشی جامع صادرات استان فارس تدوين مي‌شود

دبیر هسته‌ي مدیریت خدمات و گردشگری شورای پژوهش اتاق بازرگانی شیراز گفت: تلاش مي‌كنيم مدل پژوهشی جامع صادرات استان فارس را تدوين كنيم.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومی اتاق شیراز، عباس عباسی در جلسه‌ي هسته مدیریت، خدمات و گردشگری شورای پژوهش اتاق شیراز گفت: اميدواريم بر اساس اين مدل پژوهشي بتوانیم در شاخص‌های مختلف بخش صادرات استان را بررسی و نقاط قوت و ضعف را شناسایی و این بخش را اصلاح کنیم .

وی افزود: چهار طرح پیشنهادی برای تهیه پروپوزال پژوهشی با موضوع‌های عارضه یابی صادرات استان به این هسته ارسال شده که پس از بررسی‌های اولیه، کارهای پژوهشی لازم بر روی آنها انجام می‌شود .

عباسی با اشاره به جایگاه پژوهش در حوزه کاربردی، نظریه‌ پردازی و گفتمان‌سازی ادامه داد: باتوجه به احساس نیاز به انجام کارهای علمی برای موفقیت در بسیاری از بخش‌ها، این هسته پژوهشی از موضوعات کاربردی که بتواند مشکلات بخش خصوصی در عرصه اقتصاد استان را کاهش دهد، استقبال می‌کند .

وی تصریح کرد: شورای پژوهش اتاق شیراز با ماهیت مستقل تلاش دارد مسایل پیش روی عرصه اقتصاد و کسب و کار در استان را شناسایی و با طرح این مسائل برای رفع آنها پاسخ مناسب ارائه دهد .

اين استاد دانشگاه گفت: اگر برخی از مطالعات و پژوهش‌های ما در کتابخانه‌ها وجود دارد به معنای غیر کاربردی بودن آنها نیست بلکه در به کار گیری پژوهش‌ها ضعيف عمل كرده‌ايم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: