• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-1414-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس کمیسیون حقوق شهروندی شورای شیراز:

شهرداری باید دارای برنامه ای با چشم انداز 20 ساله باشد

رییس کمیسیون حقوق شهروندی شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید براینکه مدیریت هماهنگ شهری یکی از مهمترین دغدغه های اعضای این شورا است، لزوم تدوین برنامه‏ای با چشم انداز 20 ساله برای ترسیم حرکت شهرداری را متذکر شد.

به گزارش ایسنا منطقه‎ی فارس، مزدک تنوری عصر دوشنبه 4 دی در نطق قبل از دستور خود در جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: صرف جابجایی مدیران از سمتی به سمت دیگر نه تنها با روح شعارهایی که این شورا خود را مکلف به اجرایی شدن ان میداند  مانند  شهر انسان محور، تقدم  امور فرهنگی  و رفع آسیب های اجتماعی و ... در تضاد است، بلکه با پیام انتخابات ۲۹اردیبهشت نیز همخوانی ندارد و فضای یاس و نا امیدی را در بر خواهد داشت .

او ابراز امیدواری کرد که با تلاش مجموعه مدیران شهری و به دور از فضاهای پر تنش سیاسی، امید در شهر جاری و ساری باشد، به کمک‎های انجام شده توسط شهروندان شیرازی به زلزله زدگان کرمانشاه اشاره و اضافه کرد: ارسال ۳۰ دستگاه کانکس از سوی خلاری های ساکن شیراز و ۱۳ دستگاه کانکس از سوی اهالی شهرک گلشن و اقدام زیبا و اختصاص هزینه برگزاری روز جهانی معلولان توسط انجمن معلولین شهر شیراز به خرید کانکس سه مورد مهم از کمکهای شهروندان شیراز به زلزله زدگان بود.

این عضو شورای شیراز یادآور شد که طی روزهای آینده 30 دستگاه کانکس مسکونی برای زلزله زدگان کرمانشاه ارسال خواهد شد.

تنوری همچنین با اشاره به وجود 250 هزار معلول در استان فارس و زندگی 35 هزار معلول در کلانشهر شیراز، گفت: از این تعداد تنها ۱۱۰ هزار نفر در بهزیستی دارای پرونده هستند.

او تاکید دارد که شهرداری شیراز و خصوصا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در خصوص صیانت از حقوق معلولان تعهد و وظایفی بر عهده دارند.

رییس کمیسیون رسیدگی به شکایات شورای شیراز همچنین گفت: طی مدت فعالیت شورای پنجم شیراز، به ۳۵۰ مورد درخواست و شکایت رسیدگی و حدود ۸۰ درصد تعیین تکلیف شده و الباقی در دست پیگیری است.

عضو شورای اسلامی شورای اسلامی شیراز همچنین تاکید کرد: هدف ما باید ایجاد ساختار مدیریت هماهنگ شهری باشد و در راستای تدوین چنین برنامه ای گام برخواهیم داشت .

وی ادامه داد: شعار محوری ما یقینا ایجاد مدیریت هماهنگ شهری است زیرا اعضای شورای پنجم شهر شیراز بر اساس قانون شوراها در این رابطه مسؤلیت دارند.

تنوری در عین حال تحقق این شعار را نیازمند تدوین آئین نامه مدیریت هماهنگ شهری دانست و گفت: در این راستا باید هنگام تدوین برنامه و بودجه شهرداری برای سال بعد برنامه تخصیص یافته برای فعالیت سازمان‏ها و اداره‏های اجرایی در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم خدماتی هماهنگ را به شهروندان ارائه کنیم.

او گفت: شورای شهر باید برای همه شهر برنامه داشته باشد و حتی سند ۲۰ ساله شهر را تدوین و اهداف کلان را مشخص کند؛ باید برای حوزه های اقتصاد شهری، فرهنگ شهری و مسائل  اجتماعی شهری راهبرد تعیین و به همه دستگاه های متولی خدمات شهری و مدیریت شهری ابلاغ شود؛ ولی متأسفانه در افکار و گفتار مسئولین این موضوع دیده می شود که شورای شهر را شورای شهرداری می نامند و می دانند و این خطایی بزرگ است.

تنوری تصریح کرد: هدف تغییر گفتمان در مدیریت شهری است، در غیر اینصورت کار ما ادامه روش گذشتگان خواهد بود و هیچ تغییر جدیدی حادث نخواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: