• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1274-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت فارس:

بندر دير به‌عنوان مبدا صادرات كالاهاي فارس به قطر انتخاب شده است

رييس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت استان فارس گفت: براساس مصوبه‌ي كارگروه توسعه‌ي صادرات فارس، بندر دير به‌عنوان يكي از نزديك‌ترين بنادر، براي توسعه‌ي صادرات كالاهاي فارس به قطر در نظر گرفته شده است.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس به نقل از روابط عمومي اتاق بازرگاني شيراز، سيد رضا ساداتي با بيان اينكه هدفمندی و تسهیل شرایط حمل و نقل برای صادرات به کشور قطر از مصوبات کارگروه توسعه صادرات استان فارس است، انتخاب و پيشنهاد بندر دير به‌عنوان مبدا صادرات را نيز در همين راستا دانست.

ساداتي با بیان اینکه شناسایی دغدغه‌های صادرکنندگان و رفع آنها در دستور کار است، اضافه کرد: تلاش ما ایجاد ساز و کار مناسب برای صادرکنندگان استان براي توسعه صادرات استان به کشور قطر است .

رييس اداره بازرگاني خارجي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: نیاز است فعالیت ها برای تسریع مشکلات حمل و نقل صادرات به قطر در قالب تفاهم نامه دنبال شود .

سرپرست کمیته تخصصی حمل ‌و نقل و ترانزیت و گمرک اتاق بازرگانی شیراز نيز گفت: اين جلسه با هدف واكاوي مشكلات بخش حمل و نقل براي حمایت از صادرکنندگان استان فارس، در صدور كالا به قطر برگزار شده است.

محمد فروتن گفت: حمل و نقل یکی از مهمترین مشکلات بخش خصوصی استان در حوزه صادرات به‌شمار مي‌رود و صادرات نيز يکی از الزامات توسعه صادرات استان است .

وی افزود: باتوجه به تاثير هزینه های حمل و نقل در تعيين قيمت تمام شده كالاها، توجه به جایگاه این بخش در توسعه صادرات حائز اهمیت است؛ فعالیت‌های اتاق شيراز در این بخش با هدف حمایت از صادرکنندگان خرد دنبال می شود .

فروتن گفت: تلاش ما بر این است که کالاهای صادراتی استان با قیمت کمتر به بازار هدف صادر شده و امکان رقابت براي اين كالاها با ساير كالاهاي موجود در بازارهاي هدف وجود داشته باشد.

وی با اشاره به بررسی شرایط بندر دیر در استان بوشهر برای حمل و نقل دریایی کالاهای صادراتی استان فارس اضافه کرد: وجود مسافت کم بندر دیر تا قطر سبب انتخاب اين نقطه به عنوان مبدا مبادلات تجاری و اقتصادی استان فارس شد؛ صادرات از این بندر در دو بخش زمان و هزینه برای صادرکنندگان فارس مقرون به صرفه است .

فروتن ادامه داد: بندر دیر با وجود داشتن شرایط منحصر به فرد، می‌تواند به عنوان بندر ترانزیتی حمل و نقل و صادرات کالا به کشور قطر انتخاب شود؛ البته در این زمینه شرایط صادرات کالاهای استان فارس از بندر دیر باید از تمام جهات بررسي شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: