• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

نقش معادن در اقتصاد فارس 1 درصد است

استاندار فارس گفت: علي‌رغم وجود معادن فراوان در فارس اما نقش معادن در اقتصاد استان فارس به گفته‌ي كارشناسان تنها يك درصد است.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، اسماعيل تبادار چهارشنبه 6 دي در جلسه شوراي معادن فارس گفت: پايين بودن سهم معادن در اقتصاد استان فارس به اين معني است كه محصولات معدني عمدتا به شكل خام از اين استان خارج مي‌شود.

تبادار گفت: ما در حالي شاهد سهم اندك معادن در اقتصاد فارس هستيم كه ادعا مي‌كنيم تنها در بحث خاك نسوز، 90 و اندي از كل حجم اين محصول در فارس وجود دارد.

استاندار فارس تصريح كرد: رونق معادن استان فارس از موارد مورد تاكيد است؛ رونق و فعاليت معادن را يك نقطه‌ي قوت مي‌دانيم اما اين تقويت بايد با رعايت قوانين مرتبط و حفظ حقوق دولتي باشد.

تبادار بر لزوم رفع مشكلات معدن‌داران و فعالان اين بخش تاكيد و در عين‌حال خاطرنشان كرد كه بايد تمام معادن فعال در فارس حقوق دولتي را در اين استان پرداخت كنند.

به گزارش ايسنا، در اين جلسه‌ي شوراي عالي معادن فارس، مجوز فعاليت 2 معدن براساس تصميم اعضاء باطل شد.

موافقت با تخفيف‌ در پرداخت حقوق دولتي برخي از معادن كه به دلايل خارج از يد بهره بردار، مشكلاتي در بهره‌برداري و فروش مواد معدني داشتند و حمايت از بهره‌بردار معدن نيكل فارس به‌عنوان تنها معدن نيكل كشور، پيش بيني تمهيداتي براي واگذاري زمين و فراهم شدن بستر تداوم فعاليت تعدادي از معادن فارس كه اكنون با مشكلات مالي و اقتصادي مواجه شده‌اند، از تصميمات شوراي عالي معادن فارس بود.

استاندار فارس در اين جلسه بر لزوم حفظ و دريافت حقوق دولتي از معادن تاكيد و تصريح كرد كه بايد تمام معادن فعال در استان فارس حقوق قانوني دولت را در همين استان پرداخت كنند.

به گزارش ايسنا در اين جلسه اعلام شد كه براساس تصميم مجلس شوراي اسلامي، علي اكبري نماينده مردم شيراز و داريوش اسماعيلي نماينده مردم خرامه، سروستان و كوار در مجلس، به عنوان ناظر شوراي معادن فارس انتخاب و معرفي شده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: