• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-676-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

تجلیل از پژوهشگران برتر شهرستان جهرم

طي مراسمي از پژوهشگران برتر شهرستان جهرم، تجليل شد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، مشاور استاندار فارس در امور دانشگاه‌ها چهارشنبه 6 دي در مراسم تجليل از پژوهشگران شهرستان جهرم گفت: مسیر واقعی توسعه مسیری است که متخصصان آن‌را به عنوان توسعه پایدار تعریف کرده و پاسخگوی نیاز امروز جامعه و مدافع حقوق نسل‌های آینده باشد .

آيت‌الله رزمجو با بیان اینکه با تصمیمات روزمره، نمی‌توان کشور را با کشورهای توسعه یافته دنیا هم‌تراز کرد، گفت: لازمه‌ی توانایی در دنیا دانایی است و بدون دانایی در دنیا نمی‌شود حرفی برای گفتن داشت .

وی اقتصاد دانش‌بنیان را راهکار درمان اقتصاد کشور دانست و افزود: امروز درمان کشور ما اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان و حرکت از اقتصاد نفتی به سمت افتصاد دانش بنیان بوده که از مسیر دانشگاه ها می‌گذرد .

رزمجو ادامه داد: اقتصاد دانش‌بنیان متکی به درون و جامعه‌ی دانشگاهی است و در این راستا از دانش و فناوری روز دنیا باید استفاده کرد چرا که  بدون توجه به علم دنیا و تکنولوژی دنیا و تلفیق درون‌زایی و برون‌گرایی توسعه حاصل نمی‌شود .

وی خواستار تغییر رویه دانشگاه‌ها از آموزش محوری شد و تصریح کرد: دانشگاه‌های کشور در آموزش بیش از حد توقف کردند و بعد به سمت پژوهش حرکت کرده و امروز قفسه‌های دانشگاهی پر از پژوهش‌های انجام شده است .

مشاور استاندار فارس در امور دانشگاه‌ها افزود: امروز نسل سوم دانشگاه‌ها باید به سمت صنعت و کارآفرینی گام بردارند و اساتید دانشگاهی باید به مدیران دستگاه‌های اجرایی در جهت توسعه و تبدیل علم به عمل کمک کنند .

وی خواستار ایجاد شرایطی شد که در کنار هر مدیراجرایی یک عضو هیئت علمی به عنوان مشاور قرار گیرد و گفت: مدیران اگر به‌دنبال خلاقیت و تولید ثروت از دانش هستند باید از توان دانشگاه استفاده کنند .

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه جهرم نیز با اشاره به اینکه مرکز تحقیقات کشاورزی جهرم به عنوان مرکز برتر تحقیقاتی کشور در سال ۹۶ معرفی شد، گفت: شورای راهبردی علم و فناوری با حضور رؤسای دانشگاه‌ها در جهرم تشکیل می‌شود که در راستای صنعتی‌کردن علم در جهرم فعالیت خواهد کرد .

علي‌رضا صحرائیان افزود: ۲۴ شرکت دانش بنیان در جهرم فعاليت دارد که اين موضوع نشان از اهمیت پژوهش در شهرستان است .

فرماندار ویژه‌ی جهرم، جامعه‌ی دانشگاهی را بازوان توانمند مدیران اجرایی این شهرستان دانست و بیان کرد: دانشگاه‌های جهرم متناسب با نیازهای روز جامعه و شهرستان در حال گسترش‌اند و زیرساخت‌های موجود در این دانشگاه‌ها می‌تواند نقش مؤثری را در چرخه‌ی تولید علم و ثروت ایفا کند .

صحرائيان با اشاره به برگزاری رویداد استارتاپ ویکند در جهرم گفت: این رویداد به شرط حمایت سرمایه‌گذاران می‌تواند تحول بزرگی در اشتغال‌زایی و جدب سرمایه‌های بومی ایجاد کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: