• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1076-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

تجليل از خيرين نخبه‌پرور استان فارس/
تبادار: پیشرفت علمی بسترساز اقتدار است

طي مراسمي با حضور استاندار، از اعضاي مجمع خيرين نخبه‌پرور استان فارس تجليل شد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، شامگاه چهارشنبه 6 دي طي مراسمي از خیرین، پژوهشگران و مسئولان اجرایی مجمع خیرین نخبه‌پرور استان فارس قدرداني شد.

استاندار فارس در اين مراسم نیروی انسانی نخبه را سرمایه‌ي بزرگ کشور دانست و گفت: اساس پیشرفت هر کشوری، برمبناي پرورش نیروی انسانی به‌خصوص نخبگان و استعدادهای برتر گذاشته مي‌شود.

اسماعيل تبادار کار خيرين در عرصه‌هاي مختلف را ارزشمند و جلوه گاهی از عشق قلمداد و خاطرنشان کرد: خیرین با نوع دوستی، سخاوت و به ظهور رساندن کرامت، اهدافی بلند، تفکری والا و برجسته و با نگاه به آینده در سربلندی و پیشرفت کشور و نگاهداشت فرزندان این سرزمین اهتمام و تعصب ویژه‌ای دارند .

او کار خیر را امری جاری در گستره استان پهناور فارس توصیف کرد و خیرین نخبه پرور را به عنوان اندیشمندانی بزرگ دانست و افزود: در آینده ای نزدیک سایه این درخت تنومند استان فارس را فرا خواهد گرفت .

استاندار فارس با اشاره  به اینکه جلسات متعددی با مراکز علمی استان، مجموعه پارک علم و فناوری و پژوهشگران برگزار شده است، ادامه داد: یکی از روش های ایجاد امید در کشور، حمایت از این پژوهشگران، توسعه و بهبود اقتصاد استان با تولید علم و تکنولوژی است .

تبادار، انتخاب استان فارس به عنوان استان نخست در حوزه پژوهش را ناشی از مرکزیت علمی، ادبی، فرهنگی و تاریخی این استان دانست و اظهار داشت: زمینه و بستر تحقیق و پژوهش و ایده پردازی بیش از گذشته در زمینه های مختلف علمی در استان مهیا شود .

استاندار فارس تقویت انگیزه و فراهم كردن زمینه رشد و تعالی را از نیازهای اساسی این قشر توصیف كرد و تلاش در زمینه ایجاد اشتغال و کارآفرینی را جهادگری برشمرد و گفت: دانش و علم باید تبدیل به ارزش افزوده، کارآفرینی و تجاری سازی شود .

تبادار با تاکید بر اینکه علم و دانش راه سعادت و پیشرفت را به انسان می‌آموزد، تصریح کرد: عملکرد انسان از اندیشه ها و قدرت تفکر خود نشات می گیرد از این رو علم و دانش و اندیشه قدرت ساختن آینده را به انسان می دهد .

وی با اشاره به ظرفیت های علمی و پژوهشی استان از جمله وجود 160 مرکز آموزش عالی در کنار توانمندی خیرین نخبه پرور،  پیشرفت هر مملکتی را بر مبنای پرورش نیروهای نخبه و استعدادهای برتر دانست و گفت: وجود چند هزار استاد و دانشجوی برتر در دانشگاه‌های شیراز و علوم پزشکی و سایر مراکز علم و فناوری استان فارس زمینه مناسبی برای پیشرفت فراهم كرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: