• جمعه ۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1176-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش:

مهمترین بخش استراتژی رسانه‌ای آموزش و پرورش پاسخگویی است

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش گفت: مهمترین بخش از استراتژی رسانه ای آموزش و پرورش اصل پاسخگویی است. مردم حق دارند بدانند نهاد تعلیم و تربیت چه عملکردی دارد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد نظری در نشست کارشناسان روابط عمومی استان فارس با تاکید بر اهمیت روابط عمومی درهر نهادی، گفت: انتصاب روابط عمومی اولین اقدام  وزیر آموزش و پرورش در شروع کار خود بود و این اقدام  نشان از عمق توجه ایشان به این حوزه است.

نطری با انتقاد از تعدد شرح وظایف غیرمرتبط که به کارشناسان روابط عمومی اکثر مناطق سپرده شده است، گفت: نگاه به روابط عمومی باید نگاه تخصصی باشد  و حضور کارشناسانی با تعدد پست در این حوزه  موجب ضعف آن خواهد شد و ضعف روابط عمومی  نیز موجب ضعف سازمان می شود.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با تقسیم روابط عمومی به سه نسل مختلف گفت: درگذشته روابط عمومی نقش زبانی را  برای سازمان داشت و تنها به ایج اد ارتباط یکطرفه بسنده می کرد.

نظری با بیان اینکه "روابط عمومی نسل دوم چشم و گوش سازمان ها بودند" افزود: در نسل سوم روابط عمومی ها، از نقش و کارکرد پیش بینی کننده کنندگی برای روابط عمومی ها صحبت می شود. سازمانی که از روابط عمومی هوشمند و تحلیل گر بهره مند باشد، هیچگاه دچار غافلگیری و فاصله با مخاطبان خود نخواهد شد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش افزود: روابط عمومی سیال ترین پست سازمانی است و می تواند با پیش بینی بحران ها و انتقال آن به مدیران سازمانی، نقش مشورتی در پیشگیری از بحران ها داشته باشد و به همین دلیل باید  نزدیکترین فرد به رئیس هر دستگاهی باشد.

وی اولین استراتژی مهم آموزش و پرورش در سراسر کشور را اصل پاسخگویی عنوان کرد و گفت:پاسخگو بودن یعنی استفاده از همه امکانات و روش های موثر در ترجمه و انعکاس مطالبات ذینفعان آموزش و پرورش و به تصویرکشیدن توانمندی ها و ارتقاء جایگاه نهاد تعلیم و تربیت .

نظری لازمه نوسازی جایگاه آموزش و پرورش را توجه به روابط عمومی عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش با بحران هایی همچون بحران مرجعیت معلم و مدرسه مواجه شده و برای بازیابی این جایگاه لازم است  به روابط عمومی توجه شود.

وی با تاکید بر لزوم بهره گیری کارشناسان روابط عمومی از تکنولوژی روز گفت: پیام رسانه ها در جامعه نوسان ایجاد می کند و لازم است کارشناسان روابط عمومی به فضای رسانه ای مجهز شده تا بتوانند به  بهترین شکل، تصویر مناسبی از نهاد تعلیم و تربیت به جامعه ارائه دهد.

نظری با تاکید بر اینکه" گفتمان آموزش و پروش در هزاره سوم گفتمان کیفیت است"، افزود:شاید دغدغه ای بالاتر از تربیت دانش آموزان توانمند و افزایش جاذبه مدرسه چه برای معلمان و چه برای دانش آموزان نتوان متصور بود و خانواده ها انتظار دارند تا  فرزندان آنها به نحوی تربیت شوند که به وطن خودشان علاقمند باشند و با کسب مهارت های زندگی از جمله  تفکر انتقادی و توان انتخاب درست در زندگی برخوردار شوند .

این اجلاس با حضور کارشناسان ۵۹ منطقه و نواحی آموزش و پرورش استان فارس و در سالن ملاصدرای باشگاه فرهنگیان شهر شیراز برگزار شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: