• جمعه ۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1276-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش فارس:

ارتباطات یک اصل فراگیر در آموزش و پرورش است

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس با بیان اینکه تمام مردم و گروه‌های مختلف مردمی با این سازمان کار داشته و دارند، تاکید کرد که ارتباطات و لزوم برقراری آن در سطوح مختلف در آموزش و پرورش یک اصل فراگیر است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حمیدرضا آذری در نشست کارشناسان روابط عمومی اداره‌های آموزش و پرورش فارس، گفت: آموزش و پرورش با همه دستگاه ها کار دارد و باید با تعامل مثبت ویژگی ها و توانمندی های خود را معرفی و از توانمندی های دیگر نهاد ها برای دستیابی به اهداف خود استفاده کند و این کار روابط عمومی است.

آذری افزود: مسئله بسیار مهم در  همه سازمان ها این است که باتوسعه جامعه  کارکردهای افراد جامعه و نهادها  نیز تغییر می کند،هر نهادی برای یک کارکرد خاصی در جامعه ایجاد شده و بایدبرای  روز آمد کردن آن  متناسب با جامعه آماری آن واحد سازمانی تلاش کرد .

مدیر کل آموزش و پرورش آموزش و پرورش فارس گفت: روابط عمومی یک واحد سازمانی است که به دلیل نگاه تک بعدی ، جایگاه  مناسبی  در بین مسئولین به دست نیاورده و نتوانسته از ظرفیت های خود برای  معرفی قابلیت ها ، توانمندی ها و کارکردهای  و رشد و  توسعه سازمان خود  استفاده کند .

وی با اشاره به تاثیرفضای مجازی در آموزش و پرورش تاکید کرد: این فضا با ید مدیریت شود و در آموزش و پرورش باید کاری کنیم تا متغیر وابسته نباشیم و بتوانیم  با استقلال، ایده ها ونظرات خود را در جامعه نشر داده  و مخاطبین خود را اقناع کنیم .

آذری با تاکید بر لزوم حضور  مسئولین آموزش و پرورش در بیرون از سازمان گفت:تعامل مدیر سازمان با خارج از محیط کار از عوامل موفقیت هر سازمانی است تا با معرفی آموزش و پرورش ، کارکردها و توانمندی های این نهاد را به دیگران معرفی نموده و با تغییر نگاه آنها رابه نحو مطلوب  از توانمندی های دیگر نهادها برای کمک به اهداف آموزش و پرورش استفاده کند و  این کار روابط عمومی است .

مدیر کل آموزش و پرورش آموزش و پرورش فارس، انعکاس ظرفیت و توانمندی ها و ایجاد هماهنگی واحد های درون سازمانی را  از مهمترین وظایف روابط عمومی عنوان و اضافه کرد:روابط عمومی باید از منافع آموزش و پرورش دفاع کند و این مهم نیازمند ارتقاء جایگاه این حوزه است.

وی گفت: آموزش و پرورش با همه دستگاه ها کار دارد و باید با تعامل مثبت ویژگی ها و توانمندی های خود را معرفی و از توانمندی های دیگر نهاد ها برای دستیابی به اهداف خود استفاده کند .

آذری به برخی از  مشکلات کارشناسان روابط عمومی ادارات فارس اشاره کرد و گفت: منافع روابط عمومی به همه ما می رسد و باید سعی کرد از مشکلات این حوزه کم کرد .

مدیر کل آموزش و پرورش آموزش و پرورش فارس حضور روابط عمومی را برای هر نهادی ضروری دانست و خطاب به حاظران جلسه  گفت: فارس از استان های مطرح کشور است و باید تلاش کنید با خلاقیت از ظرفیت های موجود برای معرفی نهاد تعلیم و تربیت استفاده کنید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: