• جمعه ۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2074-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

کارکرد اصلی انجمن انبوه‌سازان سرمایه‌گذاری و کارآفرینی است

استاندار فارس گفت: سرمایه گذاری و کارآفرینی کارکرد اصلی و مهمی است که انتظار داریم انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان در دستور کار خود داشته باشد .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومي استانداري فارس، اسماعيل تبادار در ديدار اعضای انجمن صنفي انبوه سازان مسكن و ساختمان فارس، گفت: بخش زیادی از آسیب‌های اجتماعی ناشی از بیکاری و پیامدهای آن است؛ بر این اساس انتظار داریم انجمن انبوه‌سازان در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند.

نماينده عالي دولت در استان فارس با تاكيد بر اين كه براي ايجاد رونق در بخش مسكن بايد تمهيدات و تدابير لازم انديشيده شود، ادامه داد: رونق در بخش مسكن، مي تواند ساير حوزه هاي كسب و كار را فعال كرده و اشتغال قابل توجهي را ايجاد كند .

وي با بيان اين كه ساخت مسكن با استحكام بالا و كسب سود متعارف موجب بالا رفتن جايگاه انجمن صنفي انبوه سازان مسكن و ساختمان در سطح جامعه خواهد شد، تصريح كرد: مجتمع هاي مسكوني كه توسط انجمن انبوه سازان ساخته مي شود بايد به لحاظ محيط پيراموني، ظاهر بنا، مصالح و طراحي دروني بايد با ساير ساختمان ها تفاوت داشته باشد و همگان متوجه كيفيت بالاتر اين مجتمع ها شوند .

استاندار فارس با اشاره به اين كه انجمن صنفي انبوه سازان مسكن و ساختمان به دليل نگاه حرفه اي و عالمانه به موضوع مسكن و ساختمان مي توانند راهبري اين حوزه را در دست داشته باشند، افزود: ساخت مسكن خوب و داشتن نگاه اقتصادي به حوزه مسكن ويژگي خاصي است كه از انجمن صنفي انبوه سازان مسكن و ساختمان انتظار مي رود و موجب تفاوت اين انجمن با ساير فعالان عرصه ساختمان سازي مي شود .

تبادار با اشاره به اهميت صنعتي سازي مسكن و بكار گيري تكنولوژي و دستاوردهاي نوين علمي در عرصه ساختمان سازي، اظهار داشت: كاهش زمان توليد مسكن يكي از عواملي است كه مي تواند تاثير بسيار زيادي در كاهش هزينه ها و اقتصادي شدن فعاليت در اين حوزه داشته باشد و در اين راستا از تلاش هاي بخش خصوصي براي بكارگيري تكنولوژي هاي نوين مسكن سازي كاملا پشتيباني مي كنيم .

استاندار فارس، فعاليت به منظور احياء بافت تاريخي و فرهنگي شهر شيراز را ضروري و نيازمند نگاهي فرهنگي دانست و ادامه داد: براي اين كه نشان دهيم اين شهر داراي چه جايگاه تاريخي، تمدني و فرهنگي بالايي است بايد فعاليت هايي كه در بافت تاريخي و فرهنگي شيراز صورت مي گيرد منطبق با ضوابط كارشناسي و تاريخي باشد كه در اين صورت جذابيت هاي بسيار زيادي را براي گردشگران ايجاد خواهد كرد .

وي با تاكيد بر اين كه مديران  و دستگاه هاي اجرايي نباید در مسير فعاليت هاي بخش خصوصي اخلال كرده و مانع تراشي كند، از تشكيل كارگروهي براي بررسي روند اعطاي مجوزهاي لازم و تامين خدمات زيربنايي براي احياي بافت تاريخي و فرهنگي شيراز خبر داد و تاكيد كرد: در مسير تلاش براي رفع مشكلات بافت تاريخي شيراز از فعاليت هاي بخش خصوصي كاملا حمايت مي كنيم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: