• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1576-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

خليلي تنها مركز دولتي كاشت حلزون شنوايي جنوب كشور/
انجام 1482 عمل كاشت حلزون شنوايي در شيراز

بيمارستان خلیلی تنها مرکز دولتی کاشت حلزون جنوب کشور/ انجام 1482عمل کاشت حلزون شنوایی

رييس مركز كاشت حلزون شنوايي علوم پزشكي شيراز گفت: مركز آموزشي درماني خليلي شيراز، تنها مركز دولتي كاشت حلزون شنوايي در جنوب كشور به شمار مي‌رود.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، دكتر سيد بصير هاشمي شنبه 9 دي در جمع خبرنگاران با بيان اينكه از ابتداي راه‌اندازي تاكنون هزار و چهارصد و هشتاد و دو عمل کاشت حلزون شنوایی، با موفقیت در مرکز آموزشی درمانی خلیلی انجام شده است، گفت: اين مركز از بهمن سال 82 در بيمارستان خليلي شيراز راه‌اندازي شد.

او گفت: اين مركز در واقع چهارمین مرکز كاشت حلزون شنوايي ایران است كه سال 82 و با انجام 2 عمل همزمان فعاليت خود را شروع كرد.

اين پزشك متخصص با بیان اینکه شیراز به لحاظ تعداد عمل‌هاي کاشت حلزون شنوایی انحام شده، دومین مرکز پس از تهران است، افزود: اكنون هشتاد بیمار در کمیسیون، کاندید مناسب شناخته شده و در انتظار ارسال دستگاه کاشت حلزون شنوایی از طرف هيئت امنای صرفه جویی ارزی هستند.

او ادامه داد: حدود150 بیمار نیز با تشکیل پرونده و شرکت در برنامه‌های توانبخشی شنیداری کلامی، تحت نظر هستند تا پس از تکمیل پرونده و فرارسیدن نوبت با شرکت در کمیسیون تعیین تکلیف شوند.

رییس مرکز کاشت حلزون شنوایی شیراز گفت: تمام مراحل گفتار درمانی، تنظیم، ارزیابی و آموزش پردازشگر گفتار در مرکز آموزشی درمانی خلیلی و مرکز کاشت حلزون شنوایی، به همت نیکوکاران و اعضای تیم کاشت انجام مي‌شود.

مدیر مرکز آموزشی درمانی خلیلی نیز گفت: مرکز آموزشی درمانی خلیلی تنها مرکز کاشت حلزون شنوایی دولتی در جنوب کشور است و این مرکز با بهره مندی از دانش و تجارب اساتید دانشگاه به عنوان یک مرکز منحصر به فرد تخصصی و فوق تخصصی چشم و گوش، حلق و بینی در جنوب کشور آماده خدمت رسانی به مراجعان است.

رضا ملک‌نسب افزود: این مرکز علاوه بر درمان بیماران مراجعه کننده، به عنوان یک پایگاه تحقیقات آموزش پزشکی و یک مرکز تعلیم و تربیت دانشجویان رشته‌های پیراپزشکی و دانشجویان رشته‌های پزشکی در سطح تخصصی و فوق تخصصی نیز فعالیت دارد.

او گفت: همه ساله تعدادی از دانشجویان پرشکی رشته‌های وابسته و دستیاران تخصصی تحت نظر اعضای هيئت علمی و روسای بخش‌های مختلف این بیمارستان تحت آموزش‌های علوم بالینی قرار می‌گیرند.

ملک نسب با اشاره به پوشش درمانی گسترده این بیمارستان، اضافه کرد: بخش اورژانس این بیمارستان به صورت شبانه روزی با حضور متخصصان رشته‌های مختلف چشم و گوش و حلق و بینی در ارائه خدمات درمانی به مراجعان فعال است.

مدير بيمارستان خليلي شيراز گفت: بخش‌های پاراکیلینیکی این بیمارستان نیز با داشتن واحدهاي رادیولوژی، عکسبرداری، آزمایشگاه، پاتولوژی، شنوایی سنجی، گفتار درمانی و دفتر کاشت حلزون شنوایی، در ارتباط با امور تشخیصی فعالیت دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: