• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-1673-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام:

حماسه‌ي 9 دي نقطه‌ي عطف انقلاب است

عضو مجمع تشيخص مصلحت نظام با تاكيد براينكه حماسه‌ي 9 دي نقطه‌ي عطف انقلاب و نظام اسلامي است، از اين رخ‌داد به‌عنوان انقلاب سوم ياد كرد كه عقلانيت مردم زمينه‌ساز آن شد.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، عزت‌الله ضرغامي در هشتمين سالگرد حماسه‌ي 9 دي در جمع مردم شيراز گفت: در زمان فتنه، غبار ايجاد مي‌شود و حق و باطل در هم مي‌آميزد؛ اما مردم ايران در 9 دي توانستند با بصيرت و در گرد و غبار ايجاد شده، با بصيرت حق را از باطل تشخيص دهند.

ضرغامي خاطرنشان كرد: در گرد و غباري كه برخي صاحب‌نام‌ها نتوانستند حق را تشخيص دهند و خود باني فتنه شده و به انحراف رفتند، مردم با عقلانيت و بصيرت عمل كردند.

او با اشاره به اینکه فتنه چهره فریبنده دارد که در ابتدا مشخص نمی‌شود، گفت: اما وقتی این چهره فریبنده شناخته شد چیزی جز زشتی و پلشتی برای عرضه ندارد.

ضرغامي خاطرنشان كرد: 9 دی از این بابت روز بزرگی است که هیچ برنامه‌ریزی برای آن نشد، حال آنكه در همه‌ي راهپیمایی‌ها مثل ۲۲ بهمن یک حداقل برنامه‌هایی انجام مي‌شود.

او گفت: بسیاری از رهبران جهان که به ایران می‌آیند به مسئولان ما می گویند اگر ما در کشورمان یک راهپیمایی مثل ۲۲ بهمن داشتیم حکومتشان را تا ۵۰ سال تضمین می کردیم.

ضرغامي وقوع حماسه‌ي 9 دي 88 را به‌واسطه‌ي خيانتي دانست كه در 6 دي همان سال حادث شد، گفت: روز ۷ دی سال ۸۸ با من تماس گرفتند که ۶ دی بدترین اتفاق در مراسم امام حسین(ع) رخ داده و سران فتنه هم هیچ گونه برائتي نجسته‌اند و آن آشوبگران را امت خدای جو نام نهادند.

رييس پيشين سازمان صدا و سيما گفت: همین رویه‌ها باعث شد مردم ۹ دی را در آن سال خودشان مدیریت کرده و با شعارهایی معنا دار و بدون وابستگی به هیچ جریانی، آرمان‌هاشان را به دنیا بگويند و دشمنان را نااميد كند.

او با بیان اینکه سردمداران استكبار جهاني، آشوبگران را تایید می‌کردند؛ گفت: آن زمان فضاي مجازي نبود و محوريت بيشتر با صدا و سيما بود و هنوز هم البته هست؛ آن زمان هركس جلوي دوربين قرار مي‌گرفت به واسطه آن خيانت‌ها اشك در چشمانش حلقه مي‌زد.

ضرغامي مردم شهرستان‌هاي مختلف منجمله شيراز را پيشتازان حماسه‌ي 9 دي دانست و گفت: آن روزهایی که تهران کانون فتنه بود حضور مردم در شهرستان‌هايي نظير شيراز پيشقراول حماسه‌ي 9 دي شد.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينكه مردم امروز با مشکلاتي ازقبیل گرانی و تورم و رکود و دعواهای مشمئز کننده برخی مسئولین روبرو هستند، گفت: اين مسائل که مردم را ناراحت می‌کند؛ مردم گاها تنهایی رهبر خود را می‌بینند اما در بزنگاه‌ها با حضورشان آسیب‌ها را برطرف و از رهبرشان دفاع می‌کنند.

او با بيان اينكه تعهد مردم نسبت به انقلاب و دست‌آوردهاي آن، شهدا و خون شهدا، 9 دي را به‌وجود آورد و تثبيت كرد، گفت: گاهی ادعاها و حرکات ما عمق ندارد و ناراحتی ما از جایی دیگر است و در قالب روشنفکری و حقانیت می‌خواهیم آن را به کرسی بنشانیم.

ضرغامي همچنين گفت: آنها در جریان فتنه با رمز تقلب در انتخابات وارد شدند و خودشان هم می‌دانستند که نمی‌شود ۱۱ میلیون رای را تقلب کرد؛ مگر در سال ۹۲ نبود که اختلاف‌ها ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار رای بود و همه طرفین تمکین کردند و اعتماد کردند.

رييس پيشين سازمان صدا و سيما گفت: همه آن کسانی که سردمدار فتنه بودند خودشان انتخابات را برگزار کرده بودند، خودشان می‌دانستند که رمز ۱۱ میلیون تقلب منشاء فتنه بزرگی است.

او با بيان اينكه همه از حرف‌هايي مانند گفت و گو و آشتي ملي خوششان مي‌آيد، اقدامات سران فتنه را خيانت ناميد و گفت: آقاي كروبي اگر سال 84 ادعاي تقلب مي‌كرد بيشتر مصداق داشت تا سال 88. آقای کروبی گفت ما چرتی زدیم و آمدیم همه چیز کن فیکون شد! درست می‌گفت، در آن ساعات آمار رو به افزایش بود. اما چون مدیریت جامعه با جریان اصلاحات بود و آن جریان ارزشی براي حرف آقای کروبی قائل نشد و توجهی به آن نکرد و گفت حواست باشد در دوره‌های بعدی هنگام شمارش آرا به خواب نروی.

او گفت: آقای کروبی در سال ۸۴ که فاصله کم بود چرا از تقلب حرفی نداشت؛ سال ۸۸ تقلب را پیش کشیدند چون که فکر می کردند از قدرت دور و خارج می‌شوند. در آن سال رهبر معظم انقلاب هم از اختیاراتشان استفاده کردند و ۱۰ روز نتیجه انتخابات را عقب انداختند که همه آرا باز شمارش شود.

رييس اسبق صدا و سيما گفت: رفتار آنها باعث شد در زمان‌های قبل و بعد و حین انتخابات ما رفتارهای ارتجاعی از برخی کشور های منطقه و جهان ببینیم.

او با بيان اينكه اكنون در 40 سالگي پيروزي انقلاب قرار داريم، گفت: ما باید یکبار دیگر روش‌ها و عملکردهای خود را آسیب شناسی کنیم و با شجاعت بگوئیم که در کجاها رفتارمان و عملکردمان نادرست بوده است؛ چرا که آسیب شناسی از موضع قدرت باید انجام شود.

ضرغامي با بیان اینکه ما تا امروز به ۳۸ تا ۴۰ هزار روستا برق و آب و گاز رسانده‌ایم اما در توانمندسازی آنها ضعیف هستیم و برای اشتغال روستائيان باید بیشتر تلاش کنیم تا مهاجرت كاهش يابد، نظام اداري و كارمندي ايران را دچار پوسيدگي و مشكل و رفع اين مشكلات را ضروري دانست.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: با صراحت باید گفت كه آدم‌ها اگر شجاع باشند و نهادهای انقلابی اگر شجاع باشند موجودیت دارند در غیر این صورت کارآمدی لازم را نخواهند داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: