• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-2376-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست دانشگاه شيراز عنوان كرد:

مضايق اعتباري مانع جدي توسعه‌ي دانشگاه‌ها

سرپرست دانشگاه شيراز اعتقاد دارد كه مضايق اعتباري در كناري برخي عوامل ديگر از اصلي‌ترين موانع توسعه‌ي كيفي و رشد دانشگاه‌ها و مراكز دانشگاهي است.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس، حميد نادگران دوشنبه 11 دي در مراسم معارفه‌ي خود، ضمن اشاره به برنامه‌هايي كه براي تداوم حركت رو به رشد دانشگاه در دستور كار دارد، به طرح ديدگاه‌هاي خود در خصوص مشكلات موجود بر سر راه تسريع در حركت دانشگاه پرداخت.

او با بيان اينكه نظام آموزش‌عالي مهد شكل‌گيري و شكوفايي انديشه‌هاي انساني و تقويت نيروي متخصص است، وجود قوانين و مقررات دست و پاگير اداري، كمي نگري، توجه به توليد مقالات سليقه‌اي و بي‌هدف و كمبودهاي اعتباري و مالي را سموم مهلكي برشمرد كه حيات دانشگاه را با مخاطره مواجه مي‌كند.

نادگران دانشگاه را تمدن ساز و حافظ ميراث بشري دانست و تاكيد كرد كه تمام تلاشش را در مسير توسعه‌ي كيفي دانشگاه و حركت به سمت دانشگاهي با مشخصه‌هاي دانشگاه نسل سوم، به كار مي‌بندد.

عضو هيئت علمي دانشگاه شيراز، دانشگاه نسل سوم را دانشگاهي ديناميك، منعطف، در متن جامعه و مجامع علمي، پاسخگو و همه جانبه نگر، تقاضا محور، جهت‌مند، هدف دار و پويا ، داراي توسعه پايدار و كارآفرين معرفي كرد.

نادگران، نگاه مستمر راهبردي بلند مدت به ماموريت‌هاي دانشگاه با تكيه بر اجراي سند تحول راهبردي دانشگاه، جهت‌دار كردن آموزش و پژوهش مبتني بر نقشه راه و حركت دقيق و علمي در اين مسير، توسعه‌ي سرمايه‌هاي انساني فرهنگي و علمي دانشگاه، توسعه زير ساخت‌هاي مناسب و محرك بين‌المللي شدن، سياست گذاري در زمينه انتقال و تبادل تجارب آموزشي و پژوهشي با نهادهاي معتبر آموزش عالي در جهان و.... از اهداف و اولويت‌هاي خود در سرپرستي دانشگاه شيراز عنوان كرد.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس نيز با اشاره به جايگاه منطقه‌اي، محلي و بين‌المللي دانشگاه شيراز، تاكيد كرد كه ظرفيت علمي و پژوهشي اين دانشگاه بايد براي رفع تنگناها و مشكلات و آسيب‌هاي مختلف در حوزه‌هاي اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي استفاده كرد.

هادي‌ پژوهش‌جهرمي خواستار همراهي و كمك صاحب‌نظران در حوزه‌هاي تئوري و عملي براي رفع مشكلات و آسيب‌هاي جامعه شد و گفت: با توجه جايگاه علمي دانشگاه شيراز، انتظار است كه به صورت مشخص به حل موضوعات و معضلات اجتماعي و اقتصادي، ورود جدي داشته باشد.

به گزارش ايسنا، در اين مراسم با حضور معاون آموزشي وزارت علوم، ضمن قدرداني از فعاليت‌هاي ابراهيم گشتاسبي‌راد، سرپرستي دانشگاه شيراز به حميد نادگران سپرده شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: