• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-1873-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضو هيئت رئيسه شوراي شيراز:

مشكلات امروز كشور ريشه در اختلاس‌ها و قانون‌شكني‌هاي ديروز دارد

عضو هيئت رئيسه شوراي اسلامي شهر شيراز با تاكيد براينكه مردم ايران براي برپايي نظام اسلامي خون‌ها داده‌اند و به راحتي از آرمان‌هايشان نمي‌گذرند، ريشه‌ي مشكلات امروز كشور را در اختلاس‌ها و قانون‌شكني‌هاي سال‌هاي گذشته دانست.

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس نوذر امامي عصر دوشنبه 11 دي در نطق قبل از دستور خود در جلسه‌ي علني شوراي اسلامي شهر شيراز، گفت: قصد ورود به مسائل اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی را نداشتم اما اعتراضات چند روز گذشته و شعارهایی که تجمع‌كنندگان بر علیه مسئولین و نظام سر می‌دادند باعث شد از سر درد و نگرانی اشاره‌ای به این اتفاقات ناگوار داشته باشم.

او گفت: دشمنان نظام و انقلاب بدانند که ملت بزرگ ایران برای برپایی این نظام خون هزاران جوان برومند را پای درخت انقلاب ریخته‌اند و زهی خیال باطل که بار دیگر اختیار و سرنوشت خود را به شاهزادگان سرسپرده و مزدوران بیگانه یا منافقین قاتل و همدستان و همراهان صدام خونریز که دستشان به خون جوانان وطن آغشته است، بسپارند.

امامي خاطرنشان كرد: کسانی‌که برای شکست دولت تدبیر و امید و برای انتقام از رای مردم، جرقه اعتراض و استارت مخالفت با دولت روحانی را زده‌اند باید بدانند مشکلات امروز میراث و نتیجه سیاست‌های غلط و اختلاس‌ها و قانون شکنی‌های سالیان درازی‌ست که با حمایت و پشتیبانی آنان در کشور حادث شد و مطمئن باشند دود اين تحركات به چشم خودشان مي‌رود.

او گفت: به‌عنوان نماینده مردم شيراز که باید زبان گویای همه اقشار و اصناف در بیان واقعیت‌های تلخ فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی باشم به مسئولین محترم نظام عرض می‌کنم كه بايد زمینه‌ای فراهم شود تا مردم و نمایندگان آنان بدون ترس مشکلات و واقعیت‌های جامعه و خواسته‌ها و انتظارات‌شان را بيان كنند و درد خود را در فضايي آزاد بگويند تا فشارهای زندگی و بی پناهی و فقر اقتصادی تحميل شده برگرده آنان باعث طغیان و طوفان‌های مخرب در جامعه نشود.

امامي اضافه كرد: مسئولان بايد بدانند فقر و بیکاری عامل اصلی بسیاری از مشکلات اجتماعی و ناهنجاری های جامعه از جمله اعتیاد، دزدی، فساد، طلاق و ... بوده و امروز این پدیده شوم گریبانگیر مردم بویژه جوانان شده است؛ چه کسی باید پاسخگوی این سیل ویرانگر اجتماعی باشد آیا جز سوء مدیریت در کشور عامل دیگری باعث این رکود وبیکاری و فقر اقتصادی شده است؟ آیا فکری به حال کم شدن سرمایه و اعتبار اجتماعی نظام که روز به روز هم وضعیت بدتری دارد كرده‌ايم؟

او تصريح كرد كه تمام مسئولان كشور به اندازه‌ي مسئوليت و اختيارشان بايد امروز پاسخگوي تمام مسائل و واقعيت‌ها و مشكلات در محضر مردم باشند.

امامي با تاكيد براينكه دولت دوازدهم بايد از افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي صرف‌نظر كند، گفت: افزایش قیمت بنزین و بقیه حامل‌ها باعث تورم و فشارهای غیر قابل تحمل بر مردمي خواهد شد كه هم اکنون زیر بار هزینه‌های زندگی قدرت کمر راست کردن ندارند؛ رییس جمهور محترم اگر قیمت بنزین را با قیمت جهان مقایسه می‌کند حقوق و درآمد را هم با همان ترازوی جهانی ارزیابی كند.

اين عضو شوراي شهر شيراز خطاب به استاندار و مسئولان سازمان‌هاي اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي و قضايي استان فارس درخواست كرد كه ريشه‌هاي اعتراض‌ها و گرفتاري‌ها را در فضايي آرام و به‌دور از تنش بررسي كرده و با استفاده از ظرفيت‌هاي مختلف شيراز و فارس و مشورت با كارشناسان، راهكارهايي قانوني براي حل مشكلات و پاسخگويي به اعتراض‌هاي به‌حق مردم بيابند.

او گفت: بدیهی است برخورد با پدیده‌ها و آسیب‌های اجتماعی و اعتراضات مردمی باید به صورت اصولی، علمی و منطقی باشد. بنابراین تقاضای بنده از مسئولین محترم استان این است که با نهایت سعه صدر و مدارا با متعرضین مواجه شده و زمینه‌ای فراهم شود که در کمال آرامش و امنیت و به شكلي قانوني مردم بتوانند مسائل و مشکلات و انتظارات خود را در زمینه‌های مختلف به آنان منتقل كرده و مسئولان هم پاسخ دهند.

امامي همچنين وضعيت نظارت و كنترل بازار به‌ويژه بازار موادغذايي و ميوه را نامناسب و آشفته خواند و با بيان اينكه با گرانفروشان برخورد تاثيرگذاري نمي‌شود، از سازمان متولي امر تقاضا كرد كه اقدام موثر را در اين ارتباط فراموش نكند.

عضو شوراي اسلامي شهر شيراز اعتقاد دارد كه اداره بازرسی و نظارت شهرداری شیراز بشدت ضعیف عمل كرده و همین امر باعث سوء استفاده افراد سودجو شده است.

او از شهردار شيراز خواست كه در انتخاب مديران و مسئولان بخش‌هاي مختلف شهرداري نهايت دقت را داشته و استفاده از نيروهاي شهرداري را در اولويت قرار داده و در نهايت از كساني استفاده كند كه متخصص، با تجربه، داراي دانش و پاك‌دست بوده و مردم‌داري را مد نظر داشته و مورد قبول كارمندان مجموعه‌ي شهرداري نيز باشند.

امامي از استاندار فارس درخواست كرد كه براي اجراي ماده 87 قانون مديريت خدمات كشوري و اعمال تعطيلي پنجشنبه‌ها در شيراز، اقدام كند.

عضو شوراي اسلامي شيراز گفت: با بررسی تقویم ملی مجموع روزهای تعطیل سالیانه در کشور ما ۷۸ روز است که ۴۰ روز نسبت به ميانگين روزهاي تعطيل كشورهاي توسعه‌ يافته پائين‌تر قرار دارد.

امامي معتقد است كه كاهش صرفه‌جويي در سوخت به واسطه تعطيلي اداره‌ها، كاهش آلودگي هوا، كاهش ترافيك، افزايش زمان تفريح و استراحت مردم و .... از مزاياي اجراي اين ماده‌ي قانوني است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: