• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2280-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست معاونت گردشگری استانداری فارس عنوان کرد:

لزوم نظارت قانونی برای تقویت نقش فارس در گردشگری سلامت

سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس اعتقاد دارد که باید با اعمال نظارت قانونی و جدی زمینه­ی تقویت و رونق گردشگری سلامت در شیراز و فارس را فراهم کرد.

به گزارش ایسنا منطقه­ی فارس، محمدابراهیم فروزانی چهارشنبه 13 دی در جلسه کمیته فنی گردشگری فارس، به توانمندی استان فارس و بخصوص شهر شیراز در حوزه پزشکی و درمانی اشاره و اضافه کرد: باید از این ظرفیت و توانمندی در جهت تقویت و رونق گردشگری سلامت با نظارت جدی و قانونی دستگاههای مرتبط، استفاده مطلوب شود .

سرپرست معاونت گردشگری و امور زائرین استانداری فارس با بیان اینکه یکی از گرایش­های مهم و رو به رشد صنعت گردشگری، توریسم سلامت است، افزود: امروزه صنعت توریسم سلامت در سطح منطقه ای به عنوان یک استراتژی مناسب برای توسعه اقتصادی مورد توجه است .

فروزانی با اشاره به اینکه گردشگری سلامت و بخش درمان یکی از ظرفیت­های شاخص استان فارس و شهر شیراز است که باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: بخش خصوصی نقش اثرگذار و ملموس در توسعه و رونق گردشگری سلامت ایفا کند .

وی افزود: توسعه گردشگری سلامت علاوه بر اینکه به استفاده بهینه از سرمایه­های داخلی کمک می­کند، به عنوان یک راهبرد مهم برای افزایش درآمد ارزی کشور و تقویت اقتصاد ملی شناخته خواهد شد .

فروزانی مهمترین راهکار برای رشد گردشگری سلامت را حضور همه جانبه سازمان و اداره­های متولی و تاثیرگذار و همچنین نظارت موثر بر مراکز ارائه دهنده خدمات گردشگری سلامت دانست و اضافه کرد: در صورت بی توجهی به این مهم نه تنها شهر شیراز در این حوزه رشد و توسعه­ای نخواهد داشت، بلکه بازار و ظرفیت فعلی آسیب جدی می­بیند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: