• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2380-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس:

شیراز میزبان جشنواره شعر فجر خواهد بود

معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: جشنواره شعر فجر امسال نیز به رسم سال‌های پیش، با حضور شاعران برگزیده استان و دیگر ادبای فارس در ایام ارزشمند دهه فجر انقلاب اسلامی در شیراز نیز برگزار خواهد شد .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، مهدی امیدبخش چهارشنبه 13 دی در جمع خبرنگاران گفت: برای این که جشنواره شعر فجر بتواند در کنار سایر جشنواره‌های فجر جایگاه خود را نشان دهد،‌ نیاز به همدلی شاعران وجود دارد و مهم این است که به ماهیت شعر بیاندیشیم، زیرا جوهر شعر ما را از نگاه های حاشیه ای مبرا خواهد کرد .

معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت:‌ اگر شناخت شعر واقعی اتفاق بیافتد، دیگر همه مسائل خود به خود در این حوزه ادبی حل خواهد شد و اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس نیز در این راستا خواسته‌های برحق شاعران را بر چشم گذاشته تا به شعر و شاعری بیاندیشیم و از شاعران واقعی خواهش کنیم در جشنواره شعر فجر حاضر شوند .

وی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری از شعر که از آن با عنوان «ثروت ملی» یاد کرده‌اند، گفت: این تعبیر نشان می‌دهد که شعر یک مقوله ملی و اساساً متعلق به مردم است و لذا باید به شعر، توجه ویژه شود؛ چرا که در غیر این صورت این «ثروت ملی» بر باد می‌رود و وقتی هم این اتفاق افتاد، جامعه دچار فقر فرهنگی و فقر دریافت هوشمندی می‌شود .

امیدبخش استقبال از جشنواره ها را عاملی موثر در اعتبار بخشی به فعالیت های فرهنگی و هنری دانست و گفت: باید به عنوان این رویداد هم توجه داشت؛ کلمه فجر دارای یک پشتوانه مهم، تاریخی و سرنوشت‌ساز است و ریشه در مبارزات مردم ایران علیه استبداد و اعتقادات آنها دارد. بنابراین معتقدم در جشنواره شعر فجر باید معیارهای مرتبط با انقلاب و اعتقادات و ارزش‌های برآمده از آن، مورد توجه و در واقع یکی از فاکتورهای اصلی در بررسی آثار باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: