• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دفتر امور روستایی استان فارس:

زمینه بهره مندی روستاییان از تسهیلات بانکی ارزان قیمت فراهم است

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: دولت زمینه بهره مندی روستاییان از تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای فعالیت های اقتصادی و تولیدی را فراهم کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس سید کمال پاکفطرت چهارشنبه 13 دی در جلسه بررسی روند پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات صندوق ملی، گفت: افرادی که واحدهای اقتصادی و تولیدی در روستاها دارند می توانند از تسهیلات بانکی با سود 8 درصد توسط پست بانک استفاده کنند .

وی با تاکید براینکه پست بانک ایران صادقانه خدمات بانکی را در روستاها و مناطق محروم ارائه می دهد، گفت: این بانک به عنوان تنها خرده بانکدار کشور، به روستاییان خدمات بانکی مطلوبی را ارائه می دهد.

پاک فطرت ضمن تاکید بر همکاری بیشتر با پست بانک استان فارس به ضرورت برگزاری جلسات توجیهی با حضور مدیران پیرو تفاهم نامه منعقده بین پست بانک و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها اشاره و بر لزوم افتتاح حساب دهیاری ها نزد این بانک تاکید کرد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: در حال حاضر تعداد 1952 دهیاری در شعب مختلف پست بانک دارای حساب است.

پاک فطرت گفت: دایرکردن 400 باجه خدمات بانکی و نصب 163 دستگاه خودپرداز در روستاها، کمک به 146 مورد اشتغالزایی با پرداخت تسهیلات، پیگیری اعطای تسهیلات برای راه اندازی سیستم هوشمند آبیاری، اعطای تسهیلات به دهیاران برای خرید ماشین آلات عمرانی و خدماتی با نرخ 8 درصد، اعطای تسهیلات 100 تا 500 میلیون تومانی اشتغال زایی به دهیاران و شرکتهای تعاونی دهیاری در قبال ارائه طرح توجیهی و فنی اقتصادی با کارمزد 8 درصد و معرفی بالغ بر 1000 دهیاری برای دریافت تسهیلات 10 میلیون تومانی با نرخ 12 درصد، بخشی از خدمات پست بانک فارس بوده است.

مدیر شعب پست بانک استان فارس نیز در این نشست ضمن تشریح عملکرد پست بانک در این استان، خواستار انتقال وجوه ارزش افزوده دهیاری ها به پست بانک شد.

فرهمند گزارشی در خصوص خدمات ارائه شده پست بانک به روستاییان ارائه داد و خاطرنشان کرد که متوسط درآمد کارگزاران هر دفتر پست بانک در روستاها را یک میلیون و دویست هزار تومان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: